جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

1200 شهر کشور نیازمند ساماندهی زیرساختها و امور شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

1200 شهر کشور نیازمند ساماندهی زیرساختها و امور شهری

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

1200 شهر کشور نیازمند ساماندهی زیرساختها و امور شهری

قائم مقام سازمان شهر داری ها و دهیاری های کشور در ارومیه گفت: 1200 شهر کشور نیازمند ساماندهی زیرساختها و امور شهری است.

به گزارش خبرگزای صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی، قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در نشست مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداریهای کشور  مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداریهای سراسر کشور در ارومیه به تشریح وضعیت شهر ها پرداخت و گفت: از مجموع یکهزار و 245 شهر کشور در یکهزار و 200 شهر مشکل وجود دارد و امید است با طرح جدید برنامه ریزی 5 ساله برای مدیریت شهری بسیاری از این مشکلات را برطرف شود.

آقای راحتی محیط زیست و ایمنی را دو دغدغه مهم دولت در حوزه شهر داری ها عنوان کرد و افزود: دولت برای مدیریت بحران و تجهیز آتش نشانی ها در مقوله  ایمنی و ساماندهی پسماند زباله و آلودگی هوا در مقوله محیط زیست شهر ها برنامه های مهمی در دست اجرا دارد.

استاندار آذربایجان غربی در این نشست به تشریح وضعیت استان و اعتبارات عمران شهری در آذربایجان غربی پرداخت و گفت: 42 شهر و شهرداری  استان پارسال یکهزار و 250 میلیارد تومان اعتبار عمرانی داشتند که یکهزار و 100 میلیارد تومان آن به ارومیه اختصاص داشت و این مسئله حاکی از پایین بودن سطح درآمد و مشکلات شهر های دیگر استان است.

آقای سعادت افزود : بسیاری از شهر های آذربایجان غربی شرایط لازم به لحاظ جمعیتی و درآمدی برای برخورداری از نام شهر را ندارند و چرا که قبلا در تقسیمات کشوری در حد روستا بودند و همین مسئله تبدیل شدن آنها به شهر را از مولد بودن خارج کرد و مشکلات جدیدی به وجود آورد.

 در این نشست دو روزه مدیران کل دفاتر امور شهری و شورا های استانداری های سراسر کشور و مدیران کل ستادی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور حضور دارند.

در مدت برپایی این گرد همایی در خصوص برنامه های سازمان شهرداری ها و آخرین دستور العمل های این سازمان بررسی و در خصوص مشکلات شهرداری ها و بودجه و تدوین برنامه  5 ساله برای مدیریت شهری بحث و تبادل نظر می شود.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.