جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

12هزار کلاس درس نیازمند بازسازی - نمایش محتوای خبر

 

 

12هزار کلاس درس نیازمند بازسازی

ارومیع/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 استاندار در بیست یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در ارومیه بااشاره به فرسوده بودن زیرساختهای بخش آموزش گفت: ۱۲ هزار کلاس در استان نیازمند بازسازی است. شهریاری افزود: سال گذشته ۱۵۵ میلیارد تومان برای نوسازی فضای آموزشی استان اختصاص یافت و این میزان در سال ۹۸ نیز تخصیص خواهد یافت. او اظهار امیدواری کرد، با همکاری خیرین و دولت در سالهای پیش رو سرانه فضای آموزشی استان به میانگین متوسط کشوری برسد. امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز در این جشنواره گفت: در کشور بیش از 38 هزار مرکز خیریه فعال است که نتیجه آن ساخت 130 هزار کلاس درس در استان بود. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی نیز گفت: آذربایجان غربی رتبه ۲۹ کشور در سرانه آموزشی را دارد به نحوی که برای هر دانش آموز 4 و یک دهم مترمربع سرانه فصای آموزشی اختصاص دارد. در جشنواره بیستم، تعهد خیرین ۹۴ میلیارد تومان بود و جشنواره بیست و یکم نیز امسال برای افزایش ایمنی مدارس و بازسازی شش هزار کلاس درس برگزار می شود. در آذربایجان غربی پنج هزار مدرسه با ۲۴ هزار کلاس درس وجو دارد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.