جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

11 هزار رشته محل دانشگاه آزاد فاقد متقاضی است - نمایش محتوای خبر

 

 

11 هزار رشته محل دانشگاه آزاد فاقد متقاضی است

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما/ علمی و فرهنگی

11 هزار رشته محل دانشگاه آزاد فاقد متقاضی است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در ارومیه گفت: با اعمال سیاست های جدید طی سه سال اخیر تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد به کمتر از 100 واحد رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور و عضو هیئت امنای این دانشگاه در دوازدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: از 29 هزار رشته محل دانشگاه آزاد اسلامی حدود 11 هزار رشته محل آن فاقد متقاضی است و این در حالی است که این تعداد رشته محل همچنان برای دانشگاه هزینه تحمیل می کند.

میرزاده افزود: مشکل زیان دهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی طی سال های 87 تا 91 به وجود آمد و حدود 235 واحد دانشگاهی زیان ده شدند، اما با اعمال سیاست های جدید طی سه سال اخیر تراز مالی دانشگاه آزاد مثبت شد و تعداد واحدهای زیان ده به کمتر از 100 واحد رسید.

وی با اشاره به روند رو به کاهش متقاضیان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد تصریح کرد: پیش بینی می شود تا سال 99 تعداد متقاضیان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد کاهش یابد و با توجه به این مسئله واحدهای این دانشگاه باید بر فعالیت های دانش بنیان و آموزش های کاربردی نیروی انسانی متمرکز شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با اشاره به اتمام طرح های عمرانی طی سه سال اخیر گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال 95 تمامی طرح های نیمه تمام عمرانی در دانشگاه آزاد اسلامی به اتمام خواهد رسید.

در حال حاضر بیش از 54 درصد از فارغ التحصیلان کشور از دانشگاه آزاد اسلامی مدرک تحصیلی گرفته اند.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و سعادت استاندار آذربایجان غربی حضور داشتند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.