جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت روز جهانی معلول در ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت روز جهانی معلول در ارومیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

فریور مدیر کل بهزیستی استان گفت: بیش از 30 هزار نفر مستمر بگیر سازمان بهزیستی هستند. مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم گفت: سال گذشته 7 هزار نفر معلول تحت پوشش داشتیم امسال در کل 30 هزار و 853 نفر مستمر بگیر تحت پوشش هستند که 12 هزار و 500 نفر نیز در ماههای آینده وارد سامانه خواهند شد. فریور اضافه کرد: در زمینه مسکن مدد جوئی نیز در این هفته 48 باب مسکن مددجوئی افتتاح شده است. وی افزود: ما بعلت کمبود اعتبارات قادر به حل تمام خواسته های معلولین نیستیم اما به کمک سازمان های مختلف امکان ارتقا و بهبود مشکلات زیاد است و امروز شاهدیم در تلاش هایی که در راستای تقویت تغییرپذیری جوامع در برابر تغییرات و همچنین برای توانمندسازی زنان و مردان در استفاده از فرصتها صورت می گیرد، توجه به حقوق و دغدغه افراد معلول بیش از پیش مدنظر قرار می گیرد. تجلیل از معلولین نمونه پایان بخش مراسم بود. *** در شهرستان سردشت نیز به مناسبت روز جهانی معلول نمایشگاهی از آثار هنری معلولان ذهنی زیر 14 سال برپا شد. در این نمایشگاه 30 تابلو و 110 اثر نقاشی رنگ روغن و طراحی با مداد سیاه از آثار 12 نفر از معلولان ذهنی زیر 14 سال به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه به مدت 15 روز صبح و عصر در محل مرکز آموزشی و توانبخشی کانی سردشت برای بازدید عموم دایر خواهد بود. شهرستان سردشت دارای 3 هزار و 300 معلول است که تحت پوشش اداره بهزیستی هستند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.