سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

کلنگ آزاد راه بازرگان - مرند به زمین زده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کلنگ آزاد راه بازرگان - مرند به زمین زده می‌شود

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با معاون ساخت و توسعه آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث آزاد راه بازرگان - مرند دیدار و گفتگو کرد. غلامرضا سلیمانی در این دیدار با اشاره به اهمیت اجرای سریع این پروژه گفت: عملیات اجرایی قطعه سوم این پروژه به طول ۷۰ کیلومتر از بازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد ماکو توسط بخش خصوصی آغاز شده و تسریع در صدور مجوز‌های لازم و رفع برخی مشکلات توسط وزارت راه و شهرسازی ضروری است وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است افزود: ۶۵ درصد اعتبارات توسط بخش خصوصی و ۳۵ درصد آن توسط دولت اجرا می‌شود سلیمانی احداث این آزاد راه را گره گشای مشکلات ترانزیتی و اتصال اروپا به آزاد راه تبریز - تهران بر شمرد و گفت: پیش بینی میشود با احداث این آزاد راه، ترانزیت بین المللی روزانه به سه هزار کامیون در روز افزایش پیدا کند. وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با شناخت درست مساله، اکنون اهتمام جدی برای تکمیل این آزادراه دارد و از سوی رئیس جمهوری به عنوان عالی‌ترین مقام دولت به زودی کلنگ زنی می‌شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.