جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری در فضای مجازی از کاربران - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبرداری در فضای مجازی از کاربران

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

،سرهنگ اکبر نصرتی در این خصوص گفت: اخیراً افراد کلاهبردار و سودجو در فضای مجازی باترفندهای مختلف اقدام به اخذ یا سرقت نام کاربری و گذرواژه کاربران نموده و از آن طریق با ارسال پیام هایی با عناوین " در بیمارستان می باشم و یا مشکلی برایم پیش آمده و نیاز مبرم به مبلغی دارم، کارت بانکی در اختیارم نیست و مبلغ ۵۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ تومان به کارت دوستم واریز نمائید" ارسال کرده و دنبال کنندگان با توجه به معتبر بودن صفحه و شناخت صاحب آن اقدام به واریز مبالغ درخواستی به شماره حساب اعلامی نموده که پس از شکایت شکات به پلیس فتا مشخص میگردد که این پیام و درخواست های وجه از طرف افراد کلاهبردار جهت سوءاستفاده صورت گرفته است. وی به شهروندان توصیه کرد: ۱- از واگذاری نام کاربری و گذرواژه به افراد غیر تحت هر عنوانی خودداری نمایند. ۲- از اعتماد بیجا به تبلیغات مربوط به نرم افزارهای کاربردی با ویژگی‌های خاص همچون : دسترسی به اکانت آشنایان ، دوستان ، خانواده ، مکان یابی، ماهواره جیبی،صیغه یابی خودداری نمایند چرا که اینگونه نرم افزارها وجود خارجی ندارند. ۳- قبل از اقدام به انتقال وجه با فرد درخواست کننده تماس حاصل و پس از حصول اطمینان و تائید هویت وی نسبت به انتقال وجه اقدام نمائید. ۴- برای اکانت های خود در شبکه های اجتماعی رمزهای پیچیده شامل ترکیبی از اعداد و حروف و نماد ها انتخاب نمائید.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.