رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

کاهش 70 درصدی کشفیات کالای قاچاق در سردشت - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 70 درصدی کشفیات کالای قاچاق در سردشت

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

کاهش 70 درصدی کشفیات کالای قاچاق در سردشت

 

 

 

فرمانده انتظامی سردشت گفت : کشفیات کالای قاچاق در این شهرستان 70 درصد کاهش داشته است .

سرهنگ بهرام کیانی با اعلام این خبر گفت: هر جا امنیت باشد توسعه نیز صورت می گیرد که وظیفه وجدانی و سازمانی ما ایجاب می کند برای ایجاد امنیت پایدار با همکاری مرزداران تلاش وافری داشته باشیم تا توانسته باشیم خدمتی به مردم جامعه و نظام در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام داده باشیم.

فرمانده هنگ مرزی سردشت افزود: با گشایش معابر و بازارچه های مرزی در سطح شهرستان سردشت و انسداد مرزها 70 الی 80 درصد کشفیات کالای قاچاق نسبت به سنوات گذشته کاهش یافته است که این امر با افزایش نیروهای مرزبانی در مرزها و همچنین دوربین های اپتیکی و حضور گسترده نیروها در مناطق مختلف مرزی و علاقمندی مردم به کسب روزی حلال در معابر مرزی محقق شده است.

سرهنگ کیانی اضهار کرد: در برابر این همه همیاری مردم قطعا تعدادی از افراد سودجو خواسته یا ناخواسته به دنبال سرمایه های باد آورده هستند که کار آنها غیر قانونی بوده و برای خودشان از این موقعیت ها نفع می برند که به همه افرادی که در این گرداب گیر افتاده اند توصیه می شود ما آماده هستیم که مرزهای خود را کاملا پوشش دهیم و در لزوم به ناچار برخورد لازم را با این ترددهای غیر مجاز انجام دهیم.

وی با اشاره به کشفیات قاچاق در مرزهای شهرستان سردشت گفت: از اوایل سالجاری تعداد 8 مورد کارگاه آشپزخانه تبدیل پیش سازهای مواد مخدر به مواد روانگردان کشف و آنها را منهدم کرده ایم.

وی افزود: ما نمی خواهیم شهر سردشت که به شهر رشادت ها ، شهادت ها ، و فرهنگی مشهور است با ورود کالاهای ممنوعه به نام دیگر مشهور شود و به این تعداد قلیل از افراد گول خورده هشدار می دهیم که دست از این کار پلید بردارند و به کسب و کار حلال روی آورند.

وی تصریح کرد: در 6 ماهه سالجاری بالغ بر 2 هزار لیتر شیشه مایع و 300 هزار قرص و پودرهای مواد مخدر صنعتی را کشف و ضبط نموده که می توان بر اساس گزارش کارشناسان اقتصادی ارزش ریالی این کشفیات را بیش از 100 میلیارد ریال برآورد کرد.

فرمانده هنگ مرزی سردشت خاطر نشان کرد: در زمینه انسداد مرزی در شهرستان سردشت 114 کیلومتر مرز خشکی و آبی وجود دارد که بیش از 85 درصد از آن به وسیله پاسگاه های مرزی، برجکها ، دوربین های الکترونیک و اپتیکی و همچنین فنس کشی مسدود نموده و می توان گفت مقدار کمی از مرز به دلیل صخره ای بودن و صعب العبور بودن آن هنوز به عنوان خلا مرزی باقی مانده است که در اینده نزدیک تلاش برای انسداد آن نیز ادامه دارد.


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.