سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

کاهش مصرف بنزین در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش مصرف بنزین در آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 آیدین رحمانی رضاییه در ویژه برنامه روز حمل و نقل بیو رانندگان که در سالن شرکت برق استان برگزار شد گفت: با گذشت یک ماه از اجرای بهینه سازی و افزایش قیمت سوخت، مصرف بنزین در استان از63 میلیون لیتربه 51 میلیون لیتر رسیده که این امر خود باعث کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا نیز می شود. او با اشاره به اهمیت حمل و نقل و نقش آن در زندگی بشر نیز گفت: نقش تاثیر گذار حمل و نقل در جوامع بشری لزوم برنامه ریزی و توجه به توسعه بخش حمل و نقل ، زیرسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای را نیز می طلبد. رحمانی گفت: آذربایجان غربی به لحاظ داشتن پنج پایانه مرزی فعال که به زودی با اضافه شدن یک پایانه دیگر به شش پایانه می رسد، نقش اثرگذاری در اقتصاد کشور ایفا می کند بطوریکه تنها راه ارتباط کشور با اروپا از آذربایجان غربی می گذرد و این اهمیت برنامه ریزی در این خصوص را بیش از پیش نمایان می کند. معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد: با اتمام پایانه مرزی سرو، بازرگان و تمرچین و شروع فاز سوم پایانه رازی شرایط خوبی را در کشور چه دربخش تردد مسافران و ترانزیت کالا داشته باشیم . رحمانی به نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره نمود و گفت: امروز صد در صد اتوبوسهای بین شهری و بین استانی نوسازی شده اند . معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تلفات جاده ای استان در سطح کشور بالاست ، گفت: بی شک مهمترین وظیفه ای که دولت بایستی در این خصوص اقدام کند در کنار بهسازی و نوسازی و ایمن سازی خودروها، و فراهم کردن شرایط مناسب جاده ها، بحث فرهنگسازی است که در این خصوص هم اقدامات ویژه ای صورت گرفته است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.