اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۶

کارگروه بررسی پرداختهای بانکی تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارگروه بررسی پرداختهای بانکی تشکیل شود

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

کارگروه بررسی پرداختهای بانکی تشکیل شود

 صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت:

بانکها 170 هزار میلیارد ریال منابع مالی در اختیاردارند و در حال حاضر 5 درصد از منابع بانکی استان به بخش تولید اختصاص داده شده است که این مسئله نیازمند بررسی است. او افزود: تاکنون از سوی بانکها 374 اجرائیه برای واحد های تولیدی صادر شده است که باید برای رفع مشکل و بازگشت واحدها به چرخه تولید برنامه ریزی شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‎غربی نیز در این جلسه گفت: کمبود نقدینگی، محدودیت منابع و اعتبارات بانک‌های عامل و اعمال شرایط سخت تامین وثایق و مدارک متقاضیان را از عمده ترین مشکلات موجود برسر راه تسریع رونق تولید عنوان کرد. اسکندری با اشاره به بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی و انصراف برخی واحدهای تولیدی از دریافت تسهیلات، تصریح کرد: در این خصوص باید تسهیلات یارانه ای بانرخ سود هشت درصد برای واحدهای تولیدی استان‌های کمتر توسعه یافته اختصاص یابد. او در ادامه پیشنهاد کرد: بخشنامه پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی پیش از پایان سال به بانکهای عامل ابلاغ فوری شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‎غربی با اشاره به اینکه تاکنون 41 هزار 668 طرح و واحد صنعتی کشور برای دریافت تسهیلات، در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده‌اند، گفت: کل پرداخت تسهیلات در این سامانه 42 هزار و 987 میلیارد ریال بوده و سهم واحدهای تولیدی استان از آن معادل یک هزار و 994 میلیارد ریال است. اسکندری در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون مشخصات دوهزار و 390 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت شده است.جدیدترین اخبار

این روستا، بازمانده از تحصیل ندارد
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
این روستا، بازمانده از تحصیل ندارد
دانش آموزان روستای قره قوین بورالان، وجود پربرکت آقای سهیلی و خانم امیرپور زوج معلم دلسوز را موهبتی می دانند که با ورودشان به روستا دیگر حسرت ادامه تحصیل بر دل هیچ دانش آموزی نماند.
بازگشت به دوران مس !
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
بازگشت به دوران مس !
مصنوعات مسی چندسالی بود که با ورود سایر ظروف صنعتی به بازار به حاشیه رانده شده بود، اما امروز شاهد هستیم که استفاده از ظروف مسی دوباره مورد اقبال خانواده ها قرار گرفته است.
طرح کنترل سوخت مصرفی خودروها در خوی 96/10/28
طرح کنترل سوخت مصرفی خودروها در خوی 96/10/28
طرح کنترل سوخت مصرفی خودروها در خوی

پربیننده ترین اخبار

ردپایِ میش مرغ ! 96/10/24
ردپایِ میش مرغ ! 96/10/24
آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و همدان در گذشته نه چندان دور زیستگاه میش مرغ بود اما در وضعیت کنونی نسل این پرنده در تمامی زیستگاه ها بجز دشت سوتاو بوکان منقرض شده است.
یادواره شهدای روستای قره باغ ارومیه 96/10/23
یادواره شهدای روستای قره باغ ارومیه 96/10/23
هفتمین یادوراه 57 شهید روستای قره باغ ارومیه برگزار شد.
قالیبافان بیمه می شوند 96/10/24
قالیبافان بیمه می شوند 96/10/24
قالیبافان در محدوده سنی 18 تا 50 سال می توانند سالیانه با پرداخت یک سوم حق بیمه از مزایای بیمه مستمری، بازنشستگی و از کار افتادگی صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شوند.