جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

چهار برابر شدن قیمت شیشه در کشور به دنبال جلوگیری از ورود ان به کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

چهار برابر شدن قیمت شیشه در کشور به دنبال جلوگیری از ورود ان به کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

چهار برابر شدن قیمت شیشه در کشور به دنبال جلوگیری از ورود ان به کشور

 

 معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت : توفیقات ایران در جلوگیری از ورود شیشه به کشور باعث افزایش چهار برابری این ماده مخدر صنعتی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در ارومیه افزود : در گذشته پیش سازهای مواد مخدر صنعتی از مرزهای شمال غرب کشور وارد می شد ولی جلوی آن گرفته شد و در حال حاضر با این توفیقات قیمت این ماده مخدر تا چهار برابر افزایش یافته است.

اسدالله هادی نژاد  تصریح کرد:همچنین در ماههای گذشته محموله شیشه از پاکستان وارد کشور شد که نشان از موفقیت ما در انهدام باندهای ورود پیش ساز مواد مخدر صنعتی و تولید این مواد در شمال غرب کشور بود.

وی اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور را مبارزه با خرده فروشی ها عنوان و اضافه کرد: خرده فروش ها به دلیل فعالیت در منظر و دید مردم از اهمیت زیادی برای ما برخوردار هستند و تمام توان خود را برای مقابله با این افراد به کار گرفته ایم.

هادی نژاد با اشاره به ضررهای جبران ناپذیر اعتیاد در کشور گفت: حدود 60 درصد زندانیان، 55 درصد طلاق ها و 45 درصد سرقت های خرد در کشور مرتبط با موضوع مواد مخدر هستند.

وی با بیان اینکه  در چهار ماه اول امسال 240 تن مواد مخدر در استان های مختلف کشور کشف شده است افزود: این میزان، تقریبا به اندازه کشفیات سال گذشته است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه افغانستان تولید کننده عمده و اروپا مصرف کننده عمده مواد مخدر در جهان و ایران بهترین مسیر برای ترانزیت این مواد به شمار می رود اضافه کرد: با اقدامات مختلف از جمله انسداد مرزهای شرقی در حال حاضر تنها 35 درصد مواد مخدر از مسیر ایران قاچاق می شود که امیدواریم با انسداد مرز در مرز ایران با پاکستان تا پایان امسال این میزان به 15 درصد برسد.

 

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.