سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پوشش 99 درصدی شبکه برق در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش 99 درصدی شبکه برق در آذربایجان غربی

بیگلو مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی مهمترین الویت این شرکت را برق رسانی به روستاهای بدون برق استان دانست و گفت:

در اوایل انفلاب تنها 96 روستای استان برق دار بودند که به برکت انقلاب اسلامی این تعداد هم اکنون به 2 هزار و 812 روستا رسیده است.او طول شبکه های توزیع برق استان در اول انقلاب را 2 هزار و 600 کیلومتر اعلام کرد و افزود: طول این شبکه ها در استان اکنون به 28 هزار کیلومتر رسیده و ضریب نفوذ برق در مناطق شهری به 100 درصد و روستایی استان به 22/99 درصد افزایش یافته است. بیگلو یکی از خدمات مهم انقلاب اسلامی در حوزه برق استان را تاسیس نیروگاها دانست و افزود: در قبل از انقلاب هیچ نیروگاهی در استان وجود نداشت اما امروز با تاسیس نیروکاههای برق ظرفیت تولید برق در آذربایجان غربی 1400 مگاوات است که با بهره برداری از نیروگاهای جدید این ظرفیت تا 2 سال آینده به 2 هزار مگاوات خواهد رسید. مدیر عامل شرکت توزیع برق استان با اشاره به اجرای طرحهای جدید زیربنایی در استان اضافه کرد: هم اکنون در استان 74 طرح زیر بنایی در حوزه برق با 270 میلیارد ریال دردست اجراست.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.