جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت 260میلیارد تومان برای توسعه روستاهای آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 260میلیارد تومان برای توسعه روستاهای آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

استاندار آذربایجان غربی امروز در نشست مشورتی بخشداران استان که با موضوع بررسی مشکلات مناطق روستایی و دهیاریها در محل استانداری برگزار شد با اعلام این مطلب گفت:

این میزان اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و عشایری از جمله ساماندهی راه ها، مدیریت پسماندها. محیط زیست.بیمه روستاییان. آموزش. بهداشت و اشتغالزایی پرداخت شده است. آقای شهریاری در ادامه با اشاره به اهمیت معکوس کردن مهاجرت روستاییان به شهرها نیز گفت: در این زمینه از اول سالجاری تاکنون 417 میلیارد تومان به دهیاری های روستاها پرداخت شده ،تا دهیاران این مبلغ را برای تکمیل طرحهای عمرانی و رفاهی روستایی،رونق بوم گردی،توسعه مشاغل خانگی و سایر طرحهای عام المنفعه بکارگیرند. مصطفوی معاون سیاسی امنتیی استاندار نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پتانسل حضور و مشارکت روستاییان و عشایران در امنیت مرزها گفت: از اول سالجاری تاکنون از محل درآمدهای سوخت کشور 30 میلیارد تومان برای حل مشکلات روستاهای مرزی از جمله آموزش و تغذیه رایگان دانش آموزان پیش دبستانی. بیمه مساکن روستایی و بهداشت ودرمان هزینه شده است. آرامون سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست اهمیت بهره مندی مناطق روستایی از خدمات زیرساختی را مهم دانست و گفت: تاکنون در قالب طرحهای هادی و با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 1 میلیون و 300 هزار مترمکعب از محورهای مواصلاتی روستایی آسفالت و 27 هزار خانوار روستایی نیز تحت پوشش بیمه مسکن قرار گرفته اند. در پایان این نشست تعدادی از بخشداران استان مطالبی را در مورد افزایش همکاری فرمانداران با بخشداران . بازنگری طرح هادی تعدادی از روستاها. حل مشکلات زیرساختی و عمرانی،تامین منابع انسانی و مالی بخشداریها و دهیاریها،حذف بروکراسی زاید اداری،جذب سرمایه گذاران روستایی ،توسعه گردشگری روستایی، مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست و برنامه ریزی برای اجرای طرحهای معیشتی جایگزین روستایی مطرح کردند که استاندار دستورات لازم را به دستگاههای اجرایی جهت رفع برخی از این مشکلات داد


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.