حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

پرداخت 260میلیارد تومان برای توسعه روستاهای آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 260میلیارد تومان برای توسعه روستاهای آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

استاندار آذربایجان غربی امروز در نشست مشورتی بخشداران استان که با موضوع بررسی مشکلات مناطق روستایی و دهیاریها در محل استانداری برگزار شد با اعلام این مطلب گفت:

این میزان اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و عشایری از جمله ساماندهی راه ها، مدیریت پسماندها. محیط زیست.بیمه روستاییان. آموزش. بهداشت و اشتغالزایی پرداخت شده است. آقای شهریاری در ادامه با اشاره به اهمیت معکوس کردن مهاجرت روستاییان به شهرها نیز گفت: در این زمینه از اول سالجاری تاکنون 417 میلیارد تومان به دهیاری های روستاها پرداخت شده ،تا دهیاران این مبلغ را برای تکمیل طرحهای عمرانی و رفاهی روستایی،رونق بوم گردی،توسعه مشاغل خانگی و سایر طرحهای عام المنفعه بکارگیرند. مصطفوی معاون سیاسی امنتیی استاندار نیز در این نشست با اشاره به اهمیت پتانسل حضور و مشارکت روستاییان و عشایران در امنیت مرزها گفت: از اول سالجاری تاکنون از محل درآمدهای سوخت کشور 30 میلیارد تومان برای حل مشکلات روستاهای مرزی از جمله آموزش و تغذیه رایگان دانش آموزان پیش دبستانی. بیمه مساکن روستایی و بهداشت ودرمان هزینه شده است. آرامون سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست اهمیت بهره مندی مناطق روستایی از خدمات زیرساختی را مهم دانست و گفت: تاکنون در قالب طرحهای هادی و با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 1 میلیون و 300 هزار مترمکعب از محورهای مواصلاتی روستایی آسفالت و 27 هزار خانوار روستایی نیز تحت پوشش بیمه مسکن قرار گرفته اند. در پایان این نشست تعدادی از بخشداران استان مطالبی را در مورد افزایش همکاری فرمانداران با بخشداران . بازنگری طرح هادی تعدادی از روستاها. حل مشکلات زیرساختی و عمرانی،تامین منابع انسانی و مالی بخشداریها و دهیاریها،حذف بروکراسی زاید اداری،جذب سرمایه گذاران روستایی ،توسعه گردشگری روستایی، مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست و برنامه ریزی برای اجرای طرحهای معیشتی جایگزین روستایی مطرح کردند که استاندار دستورات لازم را به دستگاههای اجرایی جهت رفع برخی از این مشکلات دادجدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
امسال مردم نیکوکار پلدشت 410میلون تومان زکات پرداخت کرده اند .
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
فرمانده هنگ مرزی و کلانتر مرز درجه یک جمهوری اسلامی در ماکو و والی استان ایغدیر ترکیه بر حسن همجواری و امنیت در مرزهای دو کشور تاکید کردند.

پربیننده ترین اخبار

حافظ امنیت، حافظ جان شد
حافظ امنیت، حافظ جان شد
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی از کادر ارتش جمهوری اسلامی که روزی حافظ امنیت مردم بود، حیات بخش 4 بیمار نیازمند عضو پیوندی شد.
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
چندین رویداد مختلف استانی در قالب خبر کوتاه ؛
به یاد سردار فاتح
به یاد سردار فاتح
۱۹دی سیزدهمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی است کسی که اسوه جهاد در خط مقدم و فاتح رزم‌های دفاع مقدس بود.