سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی به نانوایی‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی به نانوایی‌ها

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

زارع مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت: در استان ۴ هزار ۹۳۲ واحد نانوایی فعال است که از این تعداد ۳ هزار ۵۳۲ واحد یارانه‌ای و ۱ هزار ۴۲۲ واحد نانوایی نیمه یارانه‌ای است. وی با بیان اینکه در ماه ۲۹ هزار تن آرد در بین نانوائی‌های استان توزیع میشود افزود: سرانه متوسط آرد استان ۷ کیلوگرم است که در مقایسه با سرانه کشوری ۷۰۰ کرم بیشتر است. زارع ساماندهی آرد خام یارانه‌ای روستایی و عشایر و تجمیع نانوائی‌های و تسهیل در نظارت آن‌ها در استان از راهکار‌های اولیه کاهش سرانه مصرف ارد در استان دانست و افزود: سرانه نانوایی در کشور به ازای هر ۱۲۰۰ نفر یک نانوایی استدر حالیکه این رقم در استان به ازای هر ۶۵۰ نفر یک نانوایی است که نظارت و کنترل آن‌ها با مشکل ساخته است. مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی اجرای طرح بهسازی نانوائی‌ها را گام مهم دیگر در جهت ارتقای کیفیت نان و کاهش مصرف آرد در استان دانست وگفت: در اجرای این طرح با پرداخت ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات با ۱۵ درصد ۱ هزار ۵۳۰ واحد نانوایی نوسازی و تجهیز خواهد شد. زارع همچنین از ارتقای کیفیت آرد در استان از اول دی ماه خبر داد و تصریح کرد: برای بهبود کیفیت آرد استان مقادیری گندم با کیفیت مطلوب از خوزستان خریداری و درسیلو‌های استان ذخیره شده است که از اول دی ماه به نسبت ۳۰ درصد با گندم تولیدی استان مخلوط خواهد شد تا آرد مناسبتری در اختیار نانوایان قرار گیرد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.