جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

پرداخت بیش از 8 میلیارد تومان کمک هزینه بیماران مددجو در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت بیش از 8 میلیارد تومان کمک هزینه بیماران مددجو در آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

پرداخت بیش از 8 میلیارد تومان کمک هزینه بیماران مددجو در آذربایجان غربی

 

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذریایجان غربی گفت: امسال 8 میلیارد و 600 هزار تومان به بیماران مددجوی استان کمک هزینه شده است.

جلال حسین‌زاده افزود : امسال 17 میلیارد تومان کمک هزینه بیماران مددجو شده است که از این مبلغ یک میلیارد تومان برای مددجویان روستایی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته در سه فصل بیمه خدمات درمانی ویژه درمان، بیمه‌های اجتماعی برای تغذیه کودکان زیر شش سال و بهداشت، 25 میلیارد تومان هزینه شده است که از این مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیون تومان برای مددجویان روستایی هزینه شده است، در سال جاری در مجموع 12 میلیارد تومان هزینه داشته‌ایم که 3 میلیارد تومان آن مربوط به خانواده‌های روستایی بوده که در صورت تامین اعتبار قابل پرداخت است.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به اینکه سال گذشته در زمینه جهیزیه به یک هزار و 994 نفر مبلغ 40 میلیارد ریال پرداخت شده است، گفت: امسال به 2 هزار 355 نفر 42 میلیارد و 100 میلیون ریال پرداخت شده است.

این مسئول در مورد خدمات مستمری که به مددجویان ارائه می‌شود، افزود: پرداخت کمک معیشت به مددجویان، پذیرش و مددکاری، خدمات حقوقی، کمک به رفع سوء تغذیه مددجویان، ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، بیمه خدمات درمانی مددجویان شهری، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان، خرید و ساخت مسکن برای مددجویان، بهسازی، مقاوم‌سازی، تعمیر و تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان، کمک به ازدواج مددجویان، پرداخت وام‌های ضروری، تامین هزینه‌های تحصیلی دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب مددجو از خدمات مستمر به مددجویان است.

حسین‌زاده اظهار داشت: سال گذشته 19 میلیارد و 746 میلیون و 351 هزار و 668 ریال از محل درآمدهای مردمی و اعتبارات دولتی برای خانواده‌های زیر پوشش هزینه شده است که 9 میلیارد و 887 میلیون و 400 هزار ریال اعتبار از طریق بخش‌های دولتی و 9 میلیارد و 858 میلیون و 951 هزار و 668 ریال از درآمدهای مردمی اعتبار دریافت شده است.

وی گفت: منازل مسکونی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد استان با بیمه سینا قرارداد دارند و سرانه جبران خسارت در مورد سرمایه ساختمانی روستایی 20 میلیون تومان و ساختمانهای شهر 35 میلیون تومان و جبران خسارت از بابت اثاثیه منزل روستایی 10 میلیون تومان و شهری 15 میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی ادامه داد: افرادی که از طریق حوادثی دچار فوت یا نقص عضو شوند 5 میلیون تومان خسارت دریافت می‌کنند.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.