حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

پایان فستیوال نمایشنامه «سپید» با معرفی برترین ها در ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان فستیوال نمایشنامه «سپید» با معرفی برترین ها در ارومیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/فرهنگی

پایان فستیوال نمایشنامه «سپید» با معرفی برترین ها در ارومیه

 اجرای نمایشنامه های «دوستت دارم عزیزم» نوشته پژمان شاه وردی، «کیک تولد» نوشته رسول بانگین و «زندگی شاید» نوشته نصرالله قادری برنامه روز دوم فستیوال نمایشنامه خوانی سپید و « چله نشین عشق » و «روز دروغ و ماه عسل» برنامه های روز اول حوزه هنری آذربایجان غربی در ارومیه قبل از اجرای برنامه اختتامیه این فستیوال بود. مراسم اختتامیه فستیوال نمایشنامه خوانی سپید با اهدا گواهی پایان دوره هنرجویان کارگاه بازیگری و تجلیل از 19 نفر از افتخار آفرینان تولیدات نمایشی حوزه هنری استان در سال 1396 شمسی به پایان رسید. مدیر مرکز هنرهای نمایش حوزه هنری در مراسم اختتامیه فستیوال نمایشنامه خوانی سپید بر کار گروهی به عنوان رمز موفقیت در هنر تئاتر تاکید کرد. کوروش زارعی در جمع هنرمندان رشته تئاتر شهرستان ارومیه گفت: تئاتر نتیجه تفکر گروه نمایش است و کارگردان به تنهایی نمی تواند اثری شایسته را خلق کند و بایستی از تمامی تفکرات ذهنی اعضای گروه استفاد ه کرد ه و با هوشمندی آنرا مدیریت کند . زارعی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر موفقیتهای واحد نمایش حوزه هنری آذربایجان غربی در اجرای برنامه های مختلف تولیدی و آموزشی در رشته نمایش و تاثیر آن در ارتقا سطح هنرهای نمایشی در آذربایجان غربی افزود : هنر نمایش در تهران مدیون استعداد هایی هستند که در شهرستان ها حضور دارند و این استعداد ها باید شناسایی و حمایت شوند. این کارگردان و بازیگر برجسته عرصه نمایش و سینمای ایران ادامه داد : شهرستان ارومیه اساتید هنری بسیاری را به جامعه هنری ایران معرفی کرده است که بسیار تاثیرگذار بوده اند که نقطه اصلی کشف و پرورش و معرفی آنها همین دوره ها و جشنواره ها و فستیوال های هنری است . مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود : امروز من شاهد نخستین حضور این هنرمندان بر روی صحنه تئاتر و نمایشنامه خوانی بودم و بر مسئولان حوزه هنری آذربایجان غربی تاکید می کنم که این هنرجویان را نباید رها کنند و این استعدادها باید سالها در مسیر آموزش قرار گیرند تا تبدیل به هنرمند شوند و در قالب گروه های تئاتری آثار ارزشمند و فاخر خلق کرده اجرا کنند.جدیدترین اخبار

صلح و سازش 58هزار پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
صلح و سازش 58هزار پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف
رئیس کل دادگستری استان گفت: 37درصد پرونده های قضایی در سال گذشته در شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش طرفین دعوی ختم شده است.
ضرب الاجل معاون استاندار به موسسات مالی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
ضرب الاجل معاون استاندار به موسسات مالی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: برخی از موسسه های مالی و اعتباری باید تا 10 روز آینده بر تعهد خود مبنی بر پرداخت تسهیلات اشتغال جامه عمل بپوشانند.
برگزاری محفل خاطره گویی و شعر گویی مجاهد نستوه آذربایجان
برگزاری محفل خاطره گویی و شعر گویی مجاهد نستوه آذربایجان
ششمین محفل خاطره گویی و شعر گویی مجاهد نستوه آذربایجان حجت الاسلام و المسلمین حسنی با حضور اصحاب قلم و شاعران و نویسندگان استان در تالار مهدیه ارومیه برگزار شد.

پربیننده ترین اخبار

تکثیر بچه ماهی در مرکز پرورش ماهیان گرم آبی پلدشت
تکثیر بچه ماهی در مرکز پرورش ماهیان گرم آبی پلدشت
5 میلیون قطعه بچه ماهی امسال در مرکز پرورش ماهی پلدشت تکثیر و به منابع آبی شمال غرب کشور رها سازی می شود
انهدام دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
انهدام دو باند تهیه و توزیع مواد مخدر
دوباند تهیه و توزیع مواد مخدر در آذربایجان غربی متلاشی و 226 کیلوگرم انواع مواد مخدر از آنها کشف و ضبط شد.
برداشت کلزا در پلدشت
برداشت کلزا در پلدشت
پیش بینی می شود در سالجاری بیش از 5 هزار تن کلزا از اراضی دشت شیبلوی پلدشت برداشت شود.