جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

وصول 631میلیارد تومان مالیات در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

وصول 631میلیارد تومان مالیات در آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

وصول 631میلیارد تومان مالیات در آذربایجان غربی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در تشریح عملکرد این اداره کل در وصول 631میلیارد تومان مالیات در آذربایجان غربی جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی و نهادی کردن مالیات بر ارزش افزوده، گفت:

از ابتدای سالجاری 631میلیارد تومان مالیات وصول شده است که این رقم در مقایسه با سال گذشته 22 درصد افزایش دارد. مزرعه لی با تفکیک بیشترین میزان وصول مالیات در شهرستانها افزود: در این مدت، ارومیه با 66 و 8 دهم درصد، ماکو با 10 و 3 دهم درصد، خوی با 5 و 7 دهم درصد، مهاباد 3 درصد و میاندوآب با 2 و 4 دهم درصد به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند. وی به با اشاره به منابع اخذ مالیات گفت: 30 و 74دهم درصد مالیاتها به بخش مالیات بر ارزش افزوده، 22 و 62 دهم درصد به حقوق کارکنان دولتی و بخش خصوصی، 19 و 50دهم درصد به اشخاص حقوقی غیردولتی و 15 و 64دهم درصد مالیات از مشاغل اختصاص دارد. مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی تصریح کرد: 8درصد از مالیاتهای اخذ شده از محل مالیاتهای مستقیم به شهرداری‌ها و دهیاری‌های و یک درصد به حوزه سلامت پرداخت می شود، که تاکنون در سالجاری ۱۲۳ میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری‌ها و 41 میلیارد و 300 میلیون تومان به حوزه سلامت پرداخت شده است. مزرعه لی افزود: در یازده ماه سالجاری ۴۶ میلیارد تومان به شهرداری‌های ارومیه و ۲۰۰ میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداریها واریز شده است. وی به تحقق اهداف تعیین شده بر اساس برنامه بودجه اشاره کرد و گفت: شناسایی افرادی که از پرداخت مالیات طفره می‌روند، تغییر یا تسریع در فرآیندهای مالیاتی، نزدیک کردن موضوعات و معدیان در وصول مالیات، کم کردن مراحل مالیاتی، وصول معوقات مالیاتی، سوق دادن ارائه خدمات به سمت فناوری‌های نوین، پرداخت مالیات بدون حضور شخص، تسریع در ارائه خدمات توسط کارت بازرگانی، ارتباط سامانه مالیاتی با گمرک و آموزش معدیان و همکاران از جمله اهداف تحقق یافته این سازمان است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.