جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

همکاریهای مهارتی آذربایجان غربی با استانهای مرزی ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

همکاریهای مهارتی آذربایجان غربی با استانهای مرزی ترکیه

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

همکاریهای مهارتی آذربایجان غربی با استانهای مرزی ترکیه

 

 

راهکارهای توسعه همکاریهای مهارتی استان آذربایجان غربی با استان های مرزی ترکیه بررسی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نشستی که به این منظور با حضور هیأت نمایندگی آموزش و پرورش استانهای همجوار ترکیه با اذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای تاثیر بسزایی در ثبات شغلی و شتاب فرآیند توسعه دارد

تقی کهوریان افزود: در جامعه امروز و وضعیت اقتصادی حاضر آموزش های فنی و حرفه ای اهمیت زیادی در کسب مهارت های فردی دارند که این مهارت های فردی در چرخه تولید منجر به ثبات شغلی فرد می شود.

وی با اشاره به پنجمین نشست اقتصادی آذربایجان غربی با استانهای مرزی ترکیه گفت: برگزاری نشست ها و اجلاس های مرزی در توسعه روابط و گسترش مبادلات تجاری و مرزی و همکاری های اقتصادی طرفین بسیار تاثیر گذار است.

کهوریان تاکید کرد: جمهوری ترکیه و آذربایجان غربی مشترکات فرهنگی زیادی دارند که می توان در چارچوب رفاه مردم دو منطقه و افزایش مراودات تجاری و فرهنگی از آنها بهره برد.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای و مهارتی به دلیل ماهیت طرح و تأکید بر جنبه‌های کاربردی در آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی برای ایجاد اشتغال پایدار از اهمیت ویژه و استراتژیکی برخوردار است.

محسن مددی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آمادگی دارد در چارچوب مقررات موجود و با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مقامات استانی زمینه توسعه آموزشهای مهارتی را با استانهای مرزی ترکیه فراهم آورد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آغری ترکیه نیز در این دیدار ضمن تشریح روند ارائه آموزشهای مهارتی در کشور ترکیه گفت: نظام آموزش مهارتی جمهوری اسلامی ایران نظامی پیشرفته است و ما در بازدید از مراکز مهارت آموزی آذربایجان غربی از توانمندیهای مهارتی ایران در تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد مطلع شدیم .

فرات کایا اضافه کرد:امیدواریم بتوانیم از ظرفیتهای فنی-حرفه ای آذربایجان غربی در جهت ارتقای مهارت کشور ترکیه بهره مند شویم.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.