سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

همراه با بهار ، همگام با مخاطبان - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

همراه با بهار ، همگام با مخاطبان

همراه با بهار ، همگام با مخاطبان


روابط عمومی / رویدادهای مرکز

صداوسیمای آذربایجان غربی برای نوروز 1400 و تحویل سال جدید ویژه برنامه های متنوعی را تدارک دیده تا لحظات شاد و مفرحی را با معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی و آداب و رسوم برای مخاطبان فراهم نماید .

رادیو چی چست نوروز 1400 را با ویژه برنامه زنده «باهارا سلام» (سلام به بهار) به تهیه کنندگی محمدعلی عبدالی از ساعت 10 روز سی ام اسفند آغاز می کند که در آن هنرمندان ، خوانندگان و شخصیت های علمی و فرهنگی استان حضور خواهند یافت . توجه به حال و هوای معنوی لحظات تحویل سال ، سرودهای عاشیقی محلی ، نمایش های طنز ، پخش پیام رهبری و گزارش از شیفت های نوروزی دستگاهای خدمات رسان و پاسگاههای مرزی از آیتم های این برنامه 240 دقیقه ای است .  صدای آذربایجان غربی همچنین دو ویژه برنامه «خوش گلدین باهار»(خوش آمدی بهار) به تهیه کنندگی اسکندر رحیمی ساعت 10 صبح و «بایراملیق» (عیدانه) به تهیه کنندگی زینب اسمی ساعت 17 بمدت 120 دقیقه با آیتم هایی همچون: گزارش از آداب و رسوم بومی و محلی عید ، ارتباط با سایر مراکز ، خبرنگاران شهرستانها ، تماس های مردمی ، هواشناسی ، پلیس راه و بیان نکات بهداشتی مربوط به ویروس کرونا و اطلاع رسانی آن پخش می کند . برنامه عصر گاهی بیر آخشام بیر سلام نیز در روزهای 25 و 26 اسفند با موضوع چهارشنبه آخر سال و اطلاع رسانی از خطرات ناشی از آن پخش می شود.  برنامه های نغمه های نوروز و ائل سوزی با موضوع ترانه ها و فولکلور بصورت روتین پخش خواهد شد . پرداخت به مناسبتهای مذهبی ،معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان ، ارتباط زنده با سایر مراکز صداوسیما و گزارش های متنوع مردمی در سراسر استان از آیتم های سایر برنامه‌های صدای مرکز آذربایجان غربی در ایام نوروز خواهد بود .

سیمای مرکز آذربایجان غربی نیزدر راستای جلوگیری از شیوع موج جدید ویروس کرونا و لزوم ایجاد امید و نشاط و شادابی در جامعه با تدارک برنامه‌های شاد و متنوع ، از جمله با سریال جدید 13 قسمتی «سنه خاطیر» به تهیه کنندگی حسن فرخی هر شب بمدت 40 دقیقه میهمان خانه‌های گرم و صمیمی مردم استان در ایام نوروز 1400 خواهد بود.  همچنین سیمای آذربایجان غربی نوروز 1400 را با «یازنفسی» (نفس بهار) ویژه برنامه 240 دقیقه ای تحویل سال را سه ساعت قبل از تحویل سال آغاز می کند. در ایام نوروز یاز نفسی هر شب از ساعت 21 از سیمای استانی بصورت زنده به تهیه کنندگی حسن فرخی و داود سلیمانپور ادامه خواهد یافت . برنامه‌ زنده ائویمیز به تهیه کنندگی گیتاحری رضایی و اتابک حبیبی تا سیزدهم فروردین رنگ و بوی نوروزی به روی آنتن می رود.  مستندهای معرفی استان از جمله : ماکوی سنگ ، ، چالدران ، شهری در مسیر بهشت ، جام زرین ، سفره ارس ، صائین قالا ، بازار خوی و فرش تکاب از آنتن سیمای استانی پخش خواهد شد . سایر مستندهای این ایام عبارتند از : مجموعه مستندهای ایونلار و یایلاق نغمه لری ، سرزمین نیکان ، نبض امید ، آنالارسسی، قینرجه ، قوشا چای  و تخت زرین است . پخش روزانه فیلم سینمایی ، میان برنامه‌های طنز از سایر برنامه‌های سیمای مرکز آذربایجان غربی برای ایام نوروز 1400 خواهد بود .

خبر مرکز آذربایجان غربی در نوروز 1400 با بخش های خبری  به تهیه و پخش گزارش های متنوع با هدف معرفی ظرفیت ها طبیعی ، معرفی آداب و رسوم شهرهای مختلف استان و همچنین پوشش و اطلاع رسانی آخرین اخبار مریوط به ویروس کرونا  اقدام خواهد نمود . تولید گزارش با موضوع شعار سال ، نوروز در مرز و آداب و رسوم چهارشنبه آخر سال ، اطلاع رسانی بموقع از وضعیت آب و هوا و درج اخبار مکتوب و تصویری در آنتن خبر استانی و سراسری در وب سایت مرکز و خبرگزاری صدا وسیما ، اطلاع رسانی بموقع ازآخرین اخبار استان در شبکه‌های مجازی از سایر اقدامات معاونت خبر صدا وسیمای مرکز آذربایجان غربی است .

معاونت فضای مجازی نیزبا برگزاری پویش های بهار مهربانی (عکس وفیلم) ، ایجاد صفحه ویژه نوروز 1400 در وب سایت مرکز ، اطلاع رسانی برنامه‌های نوروزی صدا و سیما در وب سایت ، سروش و اینستاگرام ، انتشارکنداکتور سیما و صدا در سایت و کانال سروش و اینستاگرام ، بارگذاری مستندهای ویژه گردشگری در آپارات و سایت مرکز ، معرفی بازیهای بومی و محلی ، بارگذاری سریال جدید«سنه خاطیر» درسایت و آپارات و اطلاع رسانی سریال در صفحات مجازی ، انتشار عکس های ارسالی مخاطبان در کانال سروش و وب سایت و تولید فتوکلیپ و پخش آن از شبکه استانی و تولید نسخه فضای مجازی تیزرهای برنامه‌های نوروزی سیما را در دستور کار دارد .

آدرس کوتاه :