جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

همایش علمی و بین المللی شمس و مولانا؛ 5 تا 7 شهریور - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش علمی و بین المللی شمس و مولانا؛ 5 تا 7 شهریور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/علمی فرهنگی

 رادفر معاون سیاسی - امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت:

در کنار برگزاری این همایش می توان ظرفیت های فرهنگی و مفاخر دیگر شهرستان و استان را به شرکت کنندگان معرفی کرد .ايجاد آمادگی ذهنی و فکری در مردم برای برگزاری این همایش و پذیرش گردشگر ، بهره گیری از ظرفیت تمام علاقمندان به شمس در برگزاری همایش ، پوشش خبری و تصویری مناسب و ویژه صدا و سیمای استان از این همایش به عنوان ظرفیت منطقه ای و ملی و استفاده از ظرفیت خبرنگاران و جامعه مطبوعات در این زمینه از دیگر تأکیدات معاون استاندار بود. فرماندار خوی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیتهای دبیرخانه اجرایی و علمی چهارمین همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا گفت: با فراخوان مقالات برای همایش بین المللی در 12 موضوع مربوط به حوزه شمس پژوهی و مولوی شناسی از بین 193 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش علمی 100 مقاله به مرحله داوری راه یافته است. عابدی همچنین برگزاری نشست اقتصادی با حضور سفرا و کارداران کشورهای مختلف و فعالان اقتصادی با هدف معرفی ظرفیتها و مزیتهای اقتصادی خوی را از دیگر برنامه های جنبی این همایش بین المللی عنوان کرد و افزود : جشنواره شمس و مولانا هم از پنجم تا هفتم شهریور در دو بخش آئینها و آواها و همچنین بخش نماها برگزار خواهد شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.