جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

همایش صیانت و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش صیانت و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در ارومیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در ارومیه، مبارزه با مواد مخدر را نیازمند عزم همگانی دانست

رادفر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را نیازمند توسعه فعالیت های سازمان های مردم نهاد و مشارکت مستقیم مردم در این زمینه بیان کرد و اکنون باید از دست اندرکاران جهانی که ادعای مبارزه با مواد مخدر را مطرح کردند، پرسید که آیا آنان هم به وظیفه خود به درستی عمل کرده اند یا فقط ادعا دارند؟ وی نقش استکبار جهانی و ورود ان به کشور افغانستان را در تولید و عرضه مواد مخدر در این کشور دانست وی با اشاره به اینکه اعتیاد منشا بسیاری از جرائم است و تنهاترین و مهمترین هدف ما رسیدن به جامعه ای عاری از اعتیاد است بیان کرد: اعتیاد و گرایش به مواد مخدر زمینه ساز بسیاری از مشکلات به شمار می رود و برای مقابله با این امر نیازمند آگاهی بخشی در جامعه، توسعه سازمان های مردم نهاد و رواج آموزش لازم در جامعه هستیم. سردار اصلانی فرمانده انتظامی استان مواد مخدر را در راس آسیب های اجتماعی و از اولویت های رسیدگی عنوان کرد وافزود : در سال گذشته بیش از 12 هزار پرونده مواد مخدر رسیدگی شده است و بیش از 22 تن انواع مواد مخدر توسط نیروهای نظامی کشف شده است دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان کاهش رتبه شیوع مواد مخدر در استان را حاصل تلاش های سربازان جمهوری اسلامی در بخش های مختلف عنوان کرد وافزود :دستگیری 4 هزارو پانصد قاچاقچی عمده و بیش از 500 عملیات پاک سازی از برنامه های ستاد مبازره با مواد مخدر بوده است فریور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در ابتدای این همایش گفت: 35 مرکز ترک اعتیاد و 11 مرکز نگهداری افراد معتاد و بی خانمان در این استان فعالیت می کند. آذربایجان غربی در بخش آمار شیوع مصرف مواد مخدر از رتبه چهارم کشوری در سال 1390 به رتبه 22 کشور در سال 1396 رسیده و این نشان دهنده تلاش بی وقفه مسوولان در این حوزه است. تجلیل از 40 نفر از فعالان عرصه مبارزه به مواد مخدر و 2 خانواده شهید مبارزه با مواد مخدر و رونمایی از سایت کمیته فرهنگی، پیشگیری و آموزش ستاد مبارزه به مواد مخدر از دیگر برنامه های این همایش بود. در این همایش پنج تن مواد مخدر غیر دارویی امحا شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.