سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

همایش سه ساله های حسینی در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش سه ساله های حسینی در آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 در این مراسم پرشور که با حضور خیل عظیمی از عزاداران حسینی برگزار شد مادران با برتن کردن لباس ها و بستن سربند های سبز و مشکی مزین به نام حضرت رقیه (س) بر پیشانی فرزندان خردسال خود به یاد طفلان کربلا و دردانه سیدالشهدا علیه السلام به عزاداری پرداخته و اشک ماتم ریختند.

حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد رئیس ستاد اقامه نماز جمعه ارومیه در این همایش گفت:امام حسین(ع) در کربلا دو نوع سرباز داشت که یک نوع از این سربازان مرد میدان‌های سخت بوده و در جنگ با دشمن به شهادت رسیدند و بخش دیگری از سربازان همان زنان و دختران بودند که در جنگ نرم وظیفه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم و آنچه که در کربلا روی داده را برعهده داشتند. وی ادامه داد: امروزه همه باید با سرمشق گرفتن از امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) راه آنها را ادامه دهند و در این راستا توجه داشته باشیم که داستان کربلا در هر دوره و زمانی امکان اتفاق افتادن را دارد چرا که هر زمانی برای خود یزید و حسین دارد که در راستای آن افرادی همچون زینب، رقیه و علی‌اصغر را نیز می‌خواهد و پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نیز نمونه از این موارد است که در آن مردم ایران هر یک وظایف خود را به خوبی عمل کردند. این همایش با نوحه خوانی، سینه زنی و سوگواری در غم شهادت مظلومانه حضرت رقیه (س) همراه بود. همچنین در این همایش نمایش تعزیه ذبح عظیم ۳ به اجرا در آمد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.