حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

همایش زنان و خانواده در فقه اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش زنان و خانواده در فقه اجتماعی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

همایش زنان و خانواده در فقه اجتماعی

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به جایگاه زن در دین مبین اسلام تصریح کرد:

اسلام جایگاه زن را ارتقا داد و در بسیاری موارد نگاهی جانبدارانه به زن دارد که نشان از اهیمت زن در دین مبین اسلام است. حجت الاسلام و المسلمین قریشی در همایش نقش زنان و خانواده در فقه اجتماعی که در سالن اجتماعات دانشگاه ازاد اسلامی ارومیه برگزار شد افزود: در دین مبین اسلام به واسطه آیات الهی، روایات و نحوه رفتار پیامبر اسلام (ص) جایگاه زن به روشنی تبیین شده است و به وضوح تصریح شده است که مردان هیچ ارجحیتی به زنان ندارند و ملاک ارزش انسانها در اسلام تقوا و خدا ترسی است. وی خاطر نشان کرد: رفتار پیامبر اسلام (ص) با حضرت فاطمه زهرا (س) نشان دهنده این نکته است که اسلام نگاه انسانها به زن در دوران جاهلیت را تغییر داد و جایگاه رفیعی به زنان قائل است. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از علمای شیعه و سنی خواست در مباحث مختلف نسبت به تبیین نگاه اسلام به زن اقدام کنند و جامعه جهانی را نسبت به نگاه متعالی دین مبین اسلام بیش از پیش آشنا سازند. نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی هم در این همایش گفت: خداوند در قرآن کریم حضرت مریم و آسیه به عنوان دو زن مومن را برای مردان و زنان الگو قرار داده است که همین مسئله جایگاه زن در اسلام را به خوبی بیان می کند. حجت الاسلام فعال آذر افزود: ظلمی که در حال حاضر به زنان در جاهلیت مدرن روا می شود، کمتر از ظلم به زنان در دوران جاهلیت قبل از اسلام نیست، چرا که امروز در دنیای غرب، زنان آلت دست مردان هوس باز هستند و با راه اندازی جریانهایی همچون فمنیسم تنها در ظاهر از جایگاه زن دفاع می کنند. در این همایش که با حضور یکصد نفر از علمای شیعه و سنی و استادان حوزه و دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام اخوان از استادان حوزه و دانشگاه در خصوص جریانهای مختلف در حوزه تحلیل جایگاه زنان در جوامع غربی و شرقی مطالبی بیان کرد. وی انقلاب اسلامی را بهترین الگو برای جهان در خصوص جایگاه خانواده و زن معرفی کرد. همایش بین المللی جایگاه زن و خانواده بهار سال آینده در ارومیه برگزار خواهد شد.جدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
همایش روحانیان در پیرانشهر
همایش روحانیان در پیرانشهر
همایش روحانیون با هدف نقش علما در بصیرت افزایی امت اسلامی در مصلی امام خمینی (ره) پیرانشهر برگزار شد.
آذربایجان غربی دروازه کشورمان به اروپاست
آذربایجان غربی دروازه کشورمان به اروپاست
آذربایجان غربی از شمال با کشور جمهوری آذربایجان و از غرب با کشورهای عراق و ترکیه همسایه و نیز به صورت غیرمستقیم با کشور ارمنستان هم مرز است تنها استان کشور که از چنین ظرفیت مرزی بالایی برخوردار است .

پربیننده ترین اخبار

چو زینب راه احسان را جلوداری پرستار
چو زینب راه احسان را جلوداری پرستار
22 دی ماه سالروز ولادت حضرت زینب (س)، عقلیه النساء اهل بیت عصمت و طهارت روز پرستار نامگذاری شده است و این تقارن نیکو بهانه ای است تا پرستاران جامعه در امور حرفه ای خود آن بانوی بی بدیل را الگوی خود قرار دهند.
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران برگزار شد .