Skip to Content

همایش بزرگ میثاق عاشورائیان در خوی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

همایش بزرگ میثاق عاشورائیان در خوی

 

 

در آستانه ماه محرم با حضور 2 هزار نفر از روحانیان ، مداحان و هئیت امنای مساجد همایش بزرگ میثاق عاشورائیان در خوی برگزار شد .

در این همایش که با هدف آسیب شناسی عزاداریهای ماه محرم در سالن پردیس هنگ مرزی برگزار شد حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی ماه محرم را ماه حماسه ،شجاعت ونهضت بزرگ سید شهیدان امام حسین ع و ماه پیروزی خون برشمشیردانست و گفت ؛وظیفه هیئت های عزاداری و علما و روحانیت در این برای تبین قیام حضرت امام حسین ع بسیار سنگین است .

وی با تشریح سیره حضرت امام حسین ع افزود : ارتقای فرهنگ بصیرت عاشورایی وفرهنگ حسینی در جامعه مهمترین وظیه روحانیت در این ماه عزیز است .

امام جمعه خوی با اشاره به توطئه های دشمنان در به انحراف کشاندن عزاداریها و مجالس عزاداری حسینی تصریح کرد ؛ دشمن از مکتب عاشورا که به مثابه چشمه جوشان عزت و افتخار مسلمانی است بشدت در هراس است و تلاش میکند این حماسه جاوید را با کمک وهابیان ناپاک به انحطاط بکشاند که با بیداری و بصیرت عاشورایی مسلمان هرگز در این حرکت شوم موفق نخواهد شد .

حجت الاسلام شکوری پاسخکویی شفاف به شبهات جوانان در موضوع حماسه عاشورا و قیام امام حسین ع و جلوگیری از تحریف این حماسه را از وظایف و رسالت های سنگین روحانیت ، عزا داران و مداحان اهل بیت اعلام کرد .

حجت الاسلام معصومی رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوی و دبیر ستاد مراسمات این شهرستان نیز در این همایش از آغاز بکار 200 گروه تذکر لسانی در هئیات مذهبی خوی در ماه محرم خبر داد و گفت ؛ در شهرستان خوی 350 هیئت مذهبی و حسینی برای عزاداری حسینی ساماندهی شده اند سرهنگ اسمعیل لو جانشین فرماندهی انتظامی خوی هم در این همایش برضرورت همکاری مسئولان و عزاداران حسینی در برقراری نظم با انتظامی در دهه اول محرم تاکید کرد .

این همایش بزرگ با برگزاری عزاداری و سوگواری و اعلان عزای فرارسیدن ماه محرم پایان یافت .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.