جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

همایش بزرگ تجلیل از واقفین میاندوآب - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش بزرگ تجلیل از واقفین میاندوآب

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

همایش بزرگ تجلیل از واقفین میاندوآب

همزمان با هفته وقف در همایشی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایحان غربی و همچنین جمعی از مسئولین شهرستان میاندوآب از جمعی از واقفین این شهرستان تجلیل شد.

در این همایش که در محل تالار امام خمینی ره آموزش و پرورش شهرستان میاندوآب ترتیب یافته بود مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی از ثبت بیش از 118 وقف درسطح استان از ابتدای امسال خبر داد و گفت: سهمیه امسال این استان برای جذب موقوفات جدید 140 مورد میباشد که از اول سال جاری تا کنون توانستیم از این تعداد 118 مورد وقف در سطح استان را به ثبت برسانیم که بیشترین آن در زمینه مساجد، ترویج فرهنگ و معارف قرآنی میباشد که به همت واقفین خیر اندیش به ثبت رسیده است که امیدواریم بتوانیم این میزان را تا پایان هفته وقف به سهمیه سالانه خود برسانیم .

حجت الاسلام جوانبخت با اشاره به اینکه علما و صدا و سیما باید یار و یاور اوقاف در ترویج فرهنگ وقف باشند، اظهار کرد: باید در منابر و جلسات سخنرانی و نیز برنامه های تلویزیونی از وقف و امور خیریه صحبت شود تا مردم با اثرات و برکات وقف بیشتر آشنا شوند.

وی همچنین همچنین در ادامه به پرونده های حقوقی مربوط به موقوفات استان آذربایجان غربی هم اشاره کرد و گفت: در حال حاظر 135 پرونده حقوقی مرتبط با اوقاف و امورخیریه در سطح استان در جریان میباشد که تا کنون از این تعداد پرونده 35 مورد به نفع موقوفات رای صادر شده است.

حجت الاسلام جوانبخت در پایان به تهیه کتاب استفتائات مقام معظم رهبری درباره امورات وقفی نیز اشاره کرد و گفت: 800 جلد کتاب استفتائات رهبر معظم انقلاب با موضوع وقف تهیه شده که در اختیار ادارات قرار می گیرد.

حجت الا سلام حسن زاده امام جمعه شهرستان میاندوآب نیز در این مراسم با تبریک هفته وقف بر لزوم نهادینه سازی و ترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید و از وقف به عنوان یکی از راه های برکت در زندگی نام برده و گفت: وقف بهترین و ساده ترین راه برای برکت بخشیدن به زندگی است، وباید برای ترویج فرهنگ آن در جامعه با استفاده از تمامی ظرفیت و پتانسیل های دستگاه ها و نهاد های مردم نهاد از جمله رسانه ها تلاش کرد.

حجت الاسلام محمودی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندوآب نیز در ادامه این همایش با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره ، از 15 وقف جدید از اول سال جاری تا به امروز در این شهرستان خبر داد و گفت: این تعداد وقف جدید نسبت به مشابه سال آینده افزایش چشم گیری داشته که توسط واقفین و خیرین این شهرستان در زمینه های تعمیر، توسعه و ساخت مساجد، ساخت خانه عالم، ائمه اطهار(ع) ، بوده که ارزش ریالی آنها به بیش از 12 میلیارد ریال میرسد.

این مراسم با تجلیل از واقفین و خیرین به پایان رسید.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.