جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

هفت هزار بانوی خانه دار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

هفت هزار بانوی خانه دار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 مقدمی کیا مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی در خوی گفت: این طرح با هدف حمایت از بانوان خانه دار و توانمند سازی خانواده ها از ابتدای امسال در استان اجرا می شود. او تصریح کرد: هدفگذاری این طرح در استان تا پایان سال آینده، 20 هزار نفر است که امید می رود این رقم با فرهنگ سازی بیشتر محقق شود. مقدمی کیا هزینه های بیمه زنان خانوار را با نرخ 12 درصد برای بازنشستگی، 14 درصد برای بازنشستگی و فوت و 18 درصد برای بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی اعلام کرد و افزود: زنان خانه دار متقاضی می توانند برای ثبت بیمه به شعب بیمه تامین اجتماعی در سراسر استان مراجعه کنند. وی تاکید کرد: با قانون جدید حمایت از خانواده، حقوق زنان خانه دار بعد از حیات به فرزندان نیز قابل انتقال خواهد بود. مدیرکل تامین اجتماعی استان شمار بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در آذربایجان غربی را 378 هزار نفر اعلام کرد و افزود: در استان همچنین 1 میلیون و 210 هزار نفر بعنوان بیمه شده تبعی، تحت پوشش بیمه های اجباری، مشاغل آزاد، توافقی و اختیاری تآمین اجتماعی هستند. مقدمی کیا نسبت بازنشستگان به مستمری بگیران در استان را 6.2 درصد اعلام و تصریح کرد : این تناسب نسبت به میانگین کشوری در وضعیت خوبی است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.