جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

نگاهی به توسعه راه های مواصلاتی ،در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاهی به توسعه راه های مواصلاتی ،در سایه شکوه چهل سالگی

در 14 ام بهمن 1357 ،تظاهرات در برخی از شهرستان ها بدون درگیری با ماموران شاه انجام می شود چهل تن از نمایندگان مجلس از مقام خود استعفا دادند ، حضرت امام خمینی ره طی یک مصاحبه مطبوعاتی در مدرسه رفاه اعلام کردند دولت موقت تعیین خواهد شد و موظف خواهد بود که مقدمات رفراندوم را تهیه کند. در پی جلسه اعضای شورای انقلاب با حضور امام خمینی ره به پیشنهاد اعضا و موافقت امام خمینی ،مهندس مهدی بازرگان برای نخست وزیری دولت موقت انتخاب می شود مشتاقان زیارت امام خمینی ره در مقابل محل اقامت ایشان تجمع کردند یونایتد پرس جمعیت مشتاقان را بالغ بر 4 و نیم میلیون نفر اعلام کرد کد ویدیو دانلود راه های مواصلاتی آذربایجان غربی به لحاظ قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی ایران به اروپا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توجه به میزان پیشرفت خیره کننده در توسعه راه های مواصلاتی شهری و روستایی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در چهلمین بهار انقلاب حکایت از دستاورد عظیم در این عرصه دارد. توسعه زیرساختهای حمل و نقل ریلی بواسطه احداث 184 کیلومتر خط آهن و افزایش طول راه آهن استان از 101 کیلومتر قبل از انقلاب به 285 کیلومتر در دوران پس از انقلاب اسلامی رسیده است . احداث 376 کیلومتر بزرگراه در دوران پس از انقلاب اسلامی ،افزایش 75 کیلومتر به طول راههای اصلی، بهسازی و آسفالت 1500 کیلومتر راه فرعی ، احداث و آسفالت 4000 کیلومتر راه روستایی در دوران پس از انقلاب اسلامی، احداث و بهره برداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه ،احداث آزادراه ائواوغلی – بازرگان به طول 130 کیلومتر ، تکمیل ازادراه ارومیه – تبریز به طول 120 کیلومتر ، تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در حوزه استان از سه راهی ائواوغلی تا بوکان به طول 420 کیلومتر ، تکمیل طرحهای احداث وتوسعه راههای منتهی به پایانه های مرزی استان به طول 200 کیلومتر ، احداث قطار پر سرعت ارومیه – تبریز به طول 120 کیلومتر ، ارتقاء مشخصات راههای بین شهری فرعی به راه اصلی به طول 1900 کیلومتر ، اتمام بهسازی و آسفالت راههای روستایی با جمعیت بیش از 50 خانوار ازجمله طرحهایی هستند که در آذربایجان غربی اجرایی شده اند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.