سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نکات ایمنی در بحران های احتمالی را جدی بگیرید - نمایش محتوای خبر

 

 

نکات ایمنی در بحران های احتمالی را جدی بگیرید

شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در اطلاعیه ای با اشاره به افزایش بارشهای اخیر در سطح حوزه های آبریز این استان که در ارتفاعات اغلب بصورت پوشش برفی ست نسبت به ذوب شدن زودهنگام پوشش های برفی بر اثر تغییرات اقلیمی در روزها و ماههای آینده هشدار داده و تأکید کرده به منظور پیشگیری و کاهش خطرات مالی و جانی ناشی از سیلاب ، کلیه هموطنان ساکن در مناطق تحت تاثیر به ویژه کشاورزان ، روستائیان و عشایر باید ضمن رعایت موارد احتیاطی وایمنی ، از تردد ، اسکان و توقف در حریم و بستر قانونی رودخانه ها و مسیلها خودداری کرده و نسبت به برچیدن تمامی اعیانی و اشجار موجود در حدود قانونی مجاری فوق اقدامات لازم را انجام دهند . سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی هم از کشاورزان ، بهره برداران و عشایر استان خواست با توجه به ورود سامانه بارشی به استان به منظور پیشگیری و کاهش خطرات جانی و مالی ناشی از سیلاب ضمن رعایت موارد احتیاطی و ایمنی ، از تردد ، اسکان و توقف در حریم و بستر رودخانه ها و مسیلها خود داری کرده و ضمن بیمه کردن محصولات کشاورزی و دامی خود در فرصت باقی مانده اقدامات لازم را در جهت کاهـش خسارتهای احتمالی انـجام دهند . شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز با اشاره به ورود سامانه بارشی در روزهای آتی به استان و احتمال وقوع آبگرفتگی و سیلاب از مردم خواست از آنجائیکه شبکه های فاضلاب به منظور دفع پساب آب شرب مصرفی طراحی شده انداز هدایت هرگونه آب باران و آبهای سطحی از طریق ناودانی ساختمان به شبکه های فاضلاب خودداری کنند . در صورت آبگرفتگی معابر از باز کردن دریچه های فاضلاب که موجب هدایت آبهای سطحی وسایر اشیاء به شبکه های فاضلاب می شوند خودداری کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل پس زدگی به منازل از طریق شبکه فاضلاب موضوع را با شماره تلفن 122 ارتباطات مردمی شرکت اطلاع رسانی کنند . شرکت گاز آذربایجان غربی هم از هم استانی ها خواسته تا از توقف دادن خودروها بر روی حوضچه های گاز خودداری کنند و در صورت مشاهده نشتی گاز هر چه سریعتر با شماره تلفن 194 امداد گاز تماس بگیرند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.