رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

نقش محوری روحانیان در گسترش گفتمان ارزشی - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش محوری روحانیان در گسترش گفتمان ارزشی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

همایش تبیین رسالت سربازی امام زمان(عج) ویژه برگزاری همایش تبیین رسالت سربازی امام زمان عجع لما و روحانیان باحضور معاون وزیر اطلاعات در مصلی این ارومیه برگزار شد. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در این همایش گفت: طلاب و روحانیان باید در تقویت روحیه معنوی و عبادی خود تلاش کنند تا بدین طریق ارتباط دائمی خود را با امام زمان(عج) حفظ کنند. حجت الاسلام و المسلمین قریشی افزود: تقید علمی و عملی در روحانیان باید بیش از دیگر مردم باشد چرا که سرباز به مولا و فرمانده خود اقتدا می کند و فرمانده همه ما امام زمان(عج) است. معاون وزیر اطلاعات نیز در این همایش با اشاره به آینده نگری، درایت و شجاعت رهبر معظم انقلاب اسلامی این ویژگی های معظم له را موجب ترس و وحشت دشمنان و امید و انسجام دوستان دانست و گفت: دشمنان انقلاب همواره همبستگی سیاسی و ملی و موضوع قومیت گرایی را مورد هدف قرار می دهند تا بدین وسیله شکاف اجتماعی و سیاسی در جامعه به وجود آورند. وی افزود: مردم متحد ایران اسلامی همواره در حوادث مختلف کمک حال و همیار مردم آسیب دیده بودند و در این سیل نیز این همراهی و همدلی وجود دارد. معاون وزیر اطلاعات تصریح کرد: هویت گرایی باید در راستای معرفی هویت دینی و ملی باشد چرا که در این صورت وجود قومیت های مختلف موجب قوام نظام اسلامی می شود و دشمنان این مهم را نمی خواهند. معاون وزیر اطلاعات، درخصوص تلاش دشمنان برای فروریختن پایه های نظام اخلاقی در جامعه، گفت: دشمنان وسایل ارتباط جمعی و رسانه ای را وسیله ی برای رسیدن به اهداف شوم و تفرقه آمیز خود قرار داده اند و باید در مقابل این هجمه ها، عکس العمل های فرهنگی مناسب دینی و اسلامی توسط طلاب و علوم دینی اتخاذ شود. وی افزود: توجه به مساجد و حضور روحانیان در مساجد شهرها و روستاهای دورافتاده کشور و پاسخگویی به مسائل شرعی در این مناطق می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر باشد. معاون وزیر اطلاعات، همچنین ارتباط هدفمند با مردم و وابسته نبودن مالی حوزه های علمیه به بودجه های دولتی را از نکات مهم در عرصه تبلیغ عنوان کرد. وی، شناخت جریانات ضد دینی و تبیین وجود فرقه های مختلف ضاله در جامعه و پاسخگویی به شبهات مطرح شده از سوی آنان را از وظایف مهم روحانیان در جامعه اسلامی دانست.جدیدترین اخبار

آغاز ثبت نام جشنواره تعاونی های برتر
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز ثبت نام جشنواره تعاونی های برتر
چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر شهریور امسال همزمان باسراسر کشور در آذربایجان غربی نیز برگزار خواهد شد.
۱۱هزار واحد مسکونی روستایی غیرمجازاند
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
۱۱هزار واحد مسکونی روستایی غیرمجازاند
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب استان گفت: ۱۱هزار و ۴۸۰واحد مسکونی به صورت غیرمجاز در روستا‌ها و حاشیه رودخانه‌ها احداث شده است.
پرداخت تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه ای
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
پرداخت تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه ای
متقاضیان کشت گلخانه ای می توانند برای اجرای طرحهای خود تسهیلات 7 درصدی دریافت کنند.

پربیننده ترین اخبار

سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی
سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی
در سفر امروز رئیس جمهور به آذربایجان غربی 27 طرح بزرگ با اعتبار 4 هزار و 465 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد .
بهره برداری از سدکرم آباد، فردا
بهره برداری از سدکرم آباد، فردا
سدکرم آباد بزرگترین طرح اقتصاد مقاومتی شمالغرب کشور در زمینه مهار آبهای مرزی است و برای احداث آن هزار و 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
سد کرم آباد پلدشت با حضور رییس جمهور آبگیری می شود .