جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نشست رایزنان بازرگانی ایران با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست رایزنان بازرگانی ایران با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

نشست رایزنان بازرگانی ایران با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی

 

 

همایش معرفی مزیتها و فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری استان برای رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای هدف درارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در این همایش که در اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ارومیه ترتیب یافت 11 تن از رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آذربایجان – آفریقای جنوبی - ارمنستان- ایتالیا- بلاروس – ترکیه- کنیا- لبنان- مجارستان ونیجریه وهمچنین منطقه استاراخان روسیه با مزیتها و فرصتهای سرمایه گذاری وتجاری استان آشنا شده و ظرفیت های تجاری این کشورها را در اختیار بازرگانان آذربایجان غربی گذاشتند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان در این همایش با اشاره به اینکه توسعه صادرات غیر نفتی یکی ازمحور های توسعه استان بشمار میرود افزود:این همایش فرصت ارزشمندی برای معرفی ظرفیتهای استان در زمینه های کشاورزی-صنایع تبدیلی-معدن-بازرگانی وانتقال دانش فنی-تجهیزات مدرن و جلب سرمایه گذاری خارجی است.

اسکندری درادامه با اشاره به اینکه ایجاد دفاتر تجاری در کشورهای هدف و اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری دردستور کار سازمان صنعت معدن و تجارت استان قرار داردافزود: با توجه به مشکلات پیش امده درخصوص صادرات سیب درختی استان به عراق،بازارهای جدیدی درکشورهای افغانستان-پاکستان-هندوستان وحاشیه خلیج فارس جایگزین عراق شده اند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته میزان صادرات از آذربایجان غربی به حدود یک میلیارد دلار رسید که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این رقم در سال جاری و سال های آینده افزایش یابد.

دیلمقانیان نایب رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ارومیه نیز دربخشی از این همایش گفت:بهبودفضای کسب وکاروتسهیل شرایط سرمایه گذاری و تولید ،رسالت حاکمیت و تولید ثروت و ایجاد اشتغال وظیفه بخش خصوصی است.

وجود 960 کینومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه،عراق و آذربایجان، شش گمرک رسمی ، تولید سالانه یک میلیون تن سیب، 270 هزار تن انگور و همچنین وجود ظرفیت 700 هزار تنی سردخانه ای، رتبه نخست تولید کنسانتره سیب و انگور کشور، وجود بزرگترین معدن طلای خاورمیانه، 50 ماده معدنی مختلف و بزرگترین معدن تیتان کشور از جمله ظرفیتهای تجاری آذربایجان غربی است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.