جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

نشست اقتصادی ایران وترکیه برای رونق تجارت مرزی - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست اقتصادی ایران وترکیه برای رونق تجارت مرزی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

،در این نشست که با حضور مدیران گمرکات بازرگان ؛ سرو و رازی و به منظورتسهیل تجارت فرا مرزی و رفع موانع و مشکلات تجار ، و بازرگانان و شرکتهای حمل و نقل و رانندگان ترانزیت در گمرک گوربلاغ ترکیه برگزار شد ؛ کاخ چی مدیر کل روابط بین الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت توسعه تعاملات بین گمرک جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکیه گفت : مرزهای مشترک بازرگان ، سرو و رازی و گمرکات مقابل در ترکیه باید تمام توان خود را برای سرعت ترخیص کالا و مسافر بکار گیرند . وی با بیان اینکه تسهیل تجارت در مرزهای دو کشور خواسته مدیران ارشد و مسئولان دو کشور است افزود : برای رسیدن به این هدف افزایش تردد کامیونها از مرزهای بازرگان و گوربلاغ و استفاده از ظرفیت راه آهن در مرز رازی خوی لازم و ضروری است . مصطفی جوموش مدیر کل اجرایی گمرکات ترکیه هم در این نشست بر اهمیت تجارت مرزی و توسعه آن بین دو کشور تاکید کرد و گفت : خواسته روسای جمهوری ایران و ترکیه رسیدن به تجارت 30 میلیارد دلاری در سال است . وی همچنین بر تنظیم ساعات کاری گمرک سرو با اسن دره تاکید کرد . در این نشست مشترک طرفین با توسعه ترانزیت دام زنده ، انتقال تبادل اطلاعات گمرکی ، افزایش تردد کامیونها تا 500 دستگاه از سوی ایران و 700 دستگاه از سوی ترکیه از گمرکات بازرگان و گوربلاغ و ساماندهی مسافران خروجی موافقت کردند . اضافه میکنم با موافقت طرفین قرار شد اینگونه نشستها هر سه ماه یکبار در خاک ترکیه و جمهوری اسلامی ایران برگزار شود .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.