جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نرخ اشتغال آذربایجان غربی 1.7 درصد است - نمایش محتوای خبر

 

 

نرخ اشتغال آذربایجان غربی 1.7 درصد است

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

نرخ اشتغال آذربایجان غربی 1.7 درصد است

 

 

رضا نقی‌زاده مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به نرخ اشتغال در آذربایجان غربی در سال جاری، اظهار داشت: نرخ اشتغال آذربایجان غربی امسال 1.7 درصد گزارش شده است.

وی نرخ اشتغال کشور را 10.8 درصد عنوان کرد و افزود : با توجه به آمار بیکاران استان، این آمار نتیجه خروج سرمایه از بانک و ورود به بنگاه‌های اقتصادی استان است که در این خصوص اقدامات لازم در دست اقدام است .

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان اینکه در این خصوص اقدامات لازم در دست اقدام است، ادامه داد : در این خصوص کمیته بررسی واحدهای مشکل‌دار و راکد تشکیل شده تا مشکلات این واحدها به صورت هفتگی مورد بررسی قرار گرفته و در این خصوص مدیریت لازم انجام ‌شود.

این مسئول با بیان اینکه این اداره در راستای ایجاد اشتغال تمام تلاش خود را می‌کند و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با ادارات مختلف در راستای ایجاد اشتغال از آن جمله است .

نقی‌زاده بر شناسایی موانع اشتغال اشاره کرد و گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با شناخت موانع اشتغال استان در تلاش برای هم‌افزایی کارآفرینان در تصمیم‌سازی مدیران بخش اشتغال استان است .

وی با بیان اینکه تلاش برای تشکیل تعاونی‌های مختلف نیز اقدام دیگری است که در زمینه اشتغال می‌تواند کمک حال باشد ، اظهار داشت : امسال 75 تعاونی در بخش‌های مختلف در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شده‌اند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.