جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نخستین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه آذربایجان - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه آذربایجان

 یک سال از عروج آسمانی مجاهد نستوه آذربایجان حجت الاسلام والمسلمین حسنی در ۳۱ اردیبهشت سال ۹۷ می گذرد و امروز یاد و نام این روحانی مبارز انقلابی در تاریخ رشادتها و ایستادگی این مرز و بوم ثبت شده است. در اطلاعیه ای که به هیمن مناسبت از سوی ستاد برگزاری مراسم سالگرد آن مرحوم صادر شده آنده است، نخستین مراسم سالگرد ارتحال این مجاهد نستوه  از ساعت 18 و 30 دقیقه تا 20 عصر در کنار مزار آن مرحوم در باغ رضوان گلزار شهدای ارومیه برگزار می شود. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی حجت الاسلام غلامرضا حسنی در روستای بزرگ آباد که یکی از روستاهای بزرگ ارومیه هست در سال۱۳۰۶ متولد شدند بیشتر عمرشان هم به مبارزه گذشته است. در نوجوانی مدتی در حوزه علمیه ارومیه مشغول تحصیل بودند و در سال ۱۳۳۴ به حوزه علمیه قم رفتند. خودشان مطرح کرده اند که آن موقع من برای اولین بار با شهید آسید مجتبی نواب صفوی آشنا شدم و ایشان در همین مدرسه فیضیه قم مطالبی را بیان فرمودند و مساله مبارزه با رژیم شاه را مطرح کردند و صحبت های ایشان به گونه ای در من تاثیر کرد که من هم تصمیم گرفتم علیه رژیم ستم شاهی مبارزه کنم . آقای حسنی از سال ۴۲ با علمای شهر و با حوزه علمیه قم در ارتباط بودند و مبارزات مردم استان علیه رژیم را هدایت می کردند، ایشان بارها ممنوع المنبر شدند و تحت تعقیب قرار گرفتند و حتی در مبارزه با رژیم کار ایشان و انقلابیون مسلح ایشان به حدی بالا گرفت که ارتش با تانک وارد خیابان های ارومیه شد و مسجد اعظم را با گلوله مستقیم تانک مورد هدف قرار داد که در آن جریان تعدادی از مردم شهید و مجروح شدند و البته با حمله مردم به تانک ها ، ارتشی ها عقب نشستند و شکست خوردند. رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی، در وصف حجت الاسلام و المسلمین حسنی، از مرحوم حسنی به عنوان افسر شجاع در دوران دفاع مقدس و مبارزات قبل و پس از انقلاب یاد کردند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.