سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

میش مرغ، نماد زیست محیطی بوکان - نمایش محتوای خبر

 

 

میش مرغ، نماد زیست محیطی بوکان

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: میش مرغ که پرنده ای نادر درحال انقراض است، به عنوان نماد زیست محیطی این شهرستان معرفی شد رحیم عبدالکریمی افزود : نماد این پرنده نادر توسط شورای شهر و شهرداری ساخته و در بوکان نصب می شود. وی افزود: انتخاب میش مرغ به عنوان نماد محیط زیست بوکان با رای موافق اکثریت حاضران در این جلسه به تصویب رسید. دبیر کمسیون محیط زیست بوکان از ساخت نمادهای میش مرغ (چیرگ)، سمندر کردستانی، قوچ و میش ارمنی را به عنوان مهم ترین گونه های حیات وحش بوکان خبر داد و اضافه کرد: این نوع گونه ها در معرض خطر انقراض قرار دارند و باید آگاهسازی مردمی در خصوص اهمیت جلوگیری از انقراض این گونه های با اهمیت انجام گیرد. میش مرغ، قوچ ومیش ارمنی و سمندر کردستانی گونه های جانوری در حال انقراض هستند که در بوکان زیست می کنند. در حال حاضر کمتر از 40 فرد میش مرغ در ایران باقی مانده و تنها در بوکان زاد و ولد می کنند. میش مرغ (چیرگ) از رده پرندگان، راسته درسانان، خانواده هوبره و از جنس Otis و جزو بزرگترین پرندگان گیاه خوار بوده و با جثه بزرگ و بال های کشیده و پرتوان، سنگین ترین پرنده قادر به پرواز جهان لقب گرفته است که در حال حاضر در لیست سرخ (IUCN) با درجه حفاظتی آسیب پذیر قرار گرفته است. شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.