سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

میثاقی از جنس علم و طلبگی - نمایش محتوای خبر

 

 

میثاقی از جنس علم و طلبگی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/فرهنگی

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در این مراسم با اشاره به این که سربازی امام زمان عج یکی از بزرگترین توفیقات الهی محسوب می شود گفت:

داشتن دغدغه تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام در طلاب علوم دینی یکی از بزرگترین عبادات است و مطمئنا طلبه ای که با این روحیه وارد حوزه های علمیه می شود ماجور درگاه الهی خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به فرمایشات گهربار امام صادق (ع) افزود: به گفته امام صادق هر کسی فردی را هدایت کند همانند کسی است که او را زنده کرده و وظیفه مهم طلبه ها نیز هدایتگری انسان ها است و این نهم نشان از اهمیت کار روحانیت می باشد. حجت الاسلام محمدی مدیر حوزه های علمیه استان نیز در این مراسم با اشاره به این که حدود بیش از 1100 طلبه در 12 مدرسه علوم دینی استان مشغول تحصیل هستند گفت: این 140 طلبه شرکت کننده در دوره طرح میثاق طلبگی در امتحان کتبی قبول شده اند و بعد از گذراندن این طرح در مدارس شهرستان های تابعه دوره اختبار و تثبیت را به مدت بیست روز سپری خواهند کرد. همچنین در این مراسم طلبه های حاضر میثاق نامه طلبگی را قرائت کردند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.