رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸

مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

استاندار آذربایجانغربی در نشستی با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجیکه در محل این سازمان ترتیب یافت با اعلام این مطلب گفت : ‌

مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از جنگ اقتصادی است و این فرصتی اجباری برای تولید؛ خلاقیت و خودباوری ملت ایران است . آقای شهریاری با تاکید بر اینکه برای جذب سرمایه گذار خارجی باید جذابیت های بیشتری در عرصه های سرمایه گذاری نسبت به مناطق مشابه ایجاد کرد گفت : مناطق آزاد فرصت های خوبی را برای این منظور در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است. اودر بخش دیگری از سخنان خود به پرداختت تسهیلات رونق تولید در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: این استان در پرداخت وام های رونق تولید در کشور رتبه سوم را دارد شهریاری گفت : در حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای رونق تولید در آذربایجان غربی تسهیلات پرداخت شده است. وی با انتقاد از اینکه هفت درصد معادن کل کشور در آذربایجان غربی قرار دارند ولی فقط برای پنج هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است گفت: این استان ظرفیت ایجاد اشتغال برای صدهزار نفر در حوزه معدن را دارد. وی خاطر نشان ساخت :‌ آذربایجان غربی با پرداخت ۱۰۷ میلیارد تومان بهترین عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده و تا نیمه مرداد امسال رتبه نخست عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده است . مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو هم در این جلسه با اشاره به تلاش سازمان منطقه آزاد ماکو برای جذب سرمایه گذاران خارجی بخصوص صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی ترکیه گفت: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در اولویت برنامه های اقتصادی منطقه آزاد ماکو قرار دارد. آقای سلیمانی افزود: خوشبختانه در هفته های اخیر اقدامات مناسب و امتیازات ویژه و تمهیدات استثنایی در راستای جذب سرمایه گذار برای منطقه انجام شده که این روند باید تقویت شود. وی از کوتاه شدن فرآیند سرمایه گذاری در این منطقه خبرداد وگفت : در منطقه آزاد ماکو، یک ساختار نظام مند ایجاد کردیم؛ به گونه ای که با راه اندازی میز خدمت و حذف برخی بروکراسی های اداری صدور مجوز اقتصادی در کمترین زمان امکان ‍‍‍‌پذیر است. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو به برگزاری جلسه رفع مشکلات حمل و نقل هوایی و زمینی استان در منطقه آزاد ماکو هم اشاره کرد و گفت: مجوز مرز هوایی فرودگاه منطقه آزاد ماکو صادر شده و تا یک ماه آینده با برپایی پروازهای بین المللی؛ مرز هوایی این فرودگاه عملیاتی می شود. استاندار آذربایجانغربی در سفر به منطقه آزاد ماکو همچنین به همراه تعدادی از مدیران استانی در بازدید از فرودگاه ماکو زمینه های بین المللی شدن مرز هوایی این فرودگاه را بررسی کردند .


جدیدترین اخبار

ثبت نام ۵۲۲ داوطلب در انتخابات مجلس /افزایش ۱۸ درصدی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
ثبت نام ۵۲۲ داوطلب در انتخابات مجلس /افزایش ۱۸ درصدی
رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی از ثبت نام ۵۲۲ داوطلب در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
تعطیلی مدارس در برخی شهرستان ها
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس در برخی شهرستان ها
بر اثر بارش برف و برودت هوا، مدارس برخی شهرستانهای آذربایجان غربی فردا تعطیل شد .
آغاز فعالیت هیات اجرایی انتخابات مجلس
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
آغاز فعالیت هیات اجرایی انتخابات مجلس
فعالیت هیات‌های اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز در این استان آغاز شد.

پربیننده ترین اخبار

ثبت نام ۳۳داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم در روز نخست
ثبت نام ۳۳داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم در روز نخست
در نخستین روز از ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۳۳نفر ثبت نام کردند که ۲نفر خانم و ۳۱نفر آقا می‌باشند.
تعطیلی مدارس در تکاب
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس در تکاب
مدارس مقطع ابتدایی شهری و روستایی شهرستان تکاب با هدف جلوگیری از شیوع بیماری آنفولانزا امروز سه‌شنبه تعطیل است .
خانه برای تمام مددجویان کمیته امداد (ره)
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
خانه برای تمام مددجویان کمیته امداد (ره)
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره): مددجویان فاقد مسکن در آذربایجان غربی بزودی صاحبخانه می شوند.