جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

استاندار آذربایجانغربی در نشستی با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو مناطق آزاد فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجیکه در محل این سازمان ترتیب یافت با اعلام این مطلب گفت : ‌

مشکلات اقتصادی فعلی ناشی از جنگ اقتصادی است و این فرصتی اجباری برای تولید؛ خلاقیت و خودباوری ملت ایران است . آقای شهریاری با تاکید بر اینکه برای جذب سرمایه گذار خارجی باید جذابیت های بیشتری در عرصه های سرمایه گذاری نسبت به مناطق مشابه ایجاد کرد گفت : مناطق آزاد فرصت های خوبی را برای این منظور در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است. اودر بخش دیگری از سخنان خود به پرداختت تسهیلات رونق تولید در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: این استان در پرداخت وام های رونق تولید در کشور رتبه سوم را دارد شهریاری گفت : در حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای رونق تولید در آذربایجان غربی تسهیلات پرداخت شده است. وی با انتقاد از اینکه هفت درصد معادن کل کشور در آذربایجان غربی قرار دارند ولی فقط برای پنج هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است گفت: این استان ظرفیت ایجاد اشتغال برای صدهزار نفر در حوزه معدن را دارد. وی خاطر نشان ساخت :‌ آذربایجان غربی با پرداخت ۱۰۷ میلیارد تومان بهترین عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده و تا نیمه مرداد امسال رتبه نخست عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده است . مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو هم در این جلسه با اشاره به تلاش سازمان منطقه آزاد ماکو برای جذب سرمایه گذاران خارجی بخصوص صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی ترکیه گفت: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در اولویت برنامه های اقتصادی منطقه آزاد ماکو قرار دارد. آقای سلیمانی افزود: خوشبختانه در هفته های اخیر اقدامات مناسب و امتیازات ویژه و تمهیدات استثنایی در راستای جذب سرمایه گذار برای منطقه انجام شده که این روند باید تقویت شود. وی از کوتاه شدن فرآیند سرمایه گذاری در این منطقه خبرداد وگفت : در منطقه آزاد ماکو، یک ساختار نظام مند ایجاد کردیم؛ به گونه ای که با راه اندازی میز خدمت و حذف برخی بروکراسی های اداری صدور مجوز اقتصادی در کمترین زمان امکان ‍‍‍‌پذیر است. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو به برگزاری جلسه رفع مشکلات حمل و نقل هوایی و زمینی استان در منطقه آزاد ماکو هم اشاره کرد و گفت: مجوز مرز هوایی فرودگاه منطقه آزاد ماکو صادر شده و تا یک ماه آینده با برپایی پروازهای بین المللی؛ مرز هوایی این فرودگاه عملیاتی می شود. استاندار آذربایجانغربی در سفر به منطقه آزاد ماکو همچنین به همراه تعدادی از مدیران استانی در بازدید از فرودگاه ماکو زمینه های بین المللی شدن مرز هوایی این فرودگاه را بررسی کردند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.