جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ممنوع صادرات گوشت از آذربایجان غربی به سایر استان ها - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوع صادرات گوشت از آذربایجان غربی به سایر استان ها

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت:

کامیار داهیم در جمع خبرنگاران با اشاره به روند کاهش قاچاق دام نسبت به سه ماه گذشته ممنوع صادرات گوشت از آذربایجان غربی به سایر استان هااظهار داشت: نمی‌توان گرانی گوشت را متأثر از قاچاق دام دانست و از سال گذشته تاکنون میزان تولیدات گوشت قرمز در استان افزایش یافته بنابراین افزایش قیمت گوشت غیرطبیعی است و سوداگران یکی از عوامل اصلی گرانی هستند. وی با بیان اینکه راهکار اساسی برای مجزا سازی دام‌های قاچاق و غیرمجاز از دام‌های داخلی، شناسنامه‌دار کردن دام‌های موجود در عمق 20 کیلومتری نوار مرزی است گفت : قیمت دام زنده بسیار پایین‌تر از گوشت قرمز عرضه شده در بازار است داهیم با اعلام اینکه در استان آذربایجان غربی تاکنون موردی در خصوص ذبح و عرضه گوشت غیرمجاز گزارش نشده است. اظهار داشت: صادرات مرغ گوشتی آذربایجان غربی به سایر استان‌ها ممنوع شده است. مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: این اداره خواستار تجمیع کشتارگاه‌ها و پیمانکاری کردن تأمین گوشت قرمز زنده در آذربایجان غربی است و در این میان 16 کشتارگاه سنتی بدون پروانه بهداشتی در استان فعالیت می‌کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.