حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

ممنوعیت دریافت وجه اضافی برای کتب درسی - نمایش محتوای خبر

 

 

ممنوعیت دریافت وجه اضافی برای کتب درسی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت

دریافت هرگونه وجه اضافی از بابت کتاب های درسی ممنوع است. منافی افزود :دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد و عدم پرداخت هرگونه وجه اضافی است. او با بیان اینکه توزیع کتاب های ابتدایی استان در مناطق و نواحی از 14 شهریور آغاز شده است گفت : 41 عنوان کتاب ابتدایی به طور کامل و به تعداد 2 میلیون و 364هزار و 507 جلد دریافت شده و حدود 90 درصد آن به مناطق و نواحی ارسال شده است. منافی اضافه کرد: کتاب های متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش پایه های دهم و یازدهم تا 70 درصد دریافت شده و از نیمه دوم شهریورماه به مناطق و نواحی ارسال می شود. معاون متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: توزیع کتاب شاخه نظری و متوسطه اول طبق اعلام اداره کل چاپ و نشر و توزیع مواد آموزشی از سوم شهریور ماه توسط کتابفروشی ها در شهرستان ها شروع شده است. وی گفت: کتاب اختیاری شاخه نظری شامل تفکر و سواد رسانه ای، کارگاه کارآفرینی و تولید و هنر خارج از لیست توزیع کتابفروشان دریافت شده و در دهه سوم شهریور به مناطق و نواحی ارسال خواهد شد. منافی اضافه کرد: با توجه به عدم امکان صدور حواله در مناطق و نواحی برای مدارسی که ثبت نام دانش آموزان آنها کامل نشده است، مدیران مدارس و هنرستانها باید هر چه سریع تر نسبت به تکمیل ثبت نام دانش آموزان در سامانه اقدام کنند. او گفت: ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 98-97 دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه فنی و حرفه ای پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، شاخه نظری رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی مدارس دوره اول متوسطه ویژه استعدادهای درخشان از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می شود. منافی گفت: ثبت نام اینترنتی پایه های دوم، تا ششم ابتدایی، یازدهم و دوازدهم فنی و حرفه ای کاردانش و رشته معارف شاخه نظری از 20 فروردین 97 آغاز شده است. وی ادامه داد: ثبت نام اینترنتی پایه های اول ابتدایی، دهم فنی و حرفه ای کاردانش از 23 تیرماه 97 آغاز شده است و تا 20 شهریور ادامه می یابد. آذربایجان غربی دارای 566 هزار دانش آموز است که در چهار هزار و 900 مدرسه تحصیل می کنند.جدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
همایش روحانیان در پیرانشهر
همایش روحانیان در پیرانشهر
همایش روحانیون با هدف نقش علما در بصیرت افزایی امت اسلامی در مصلی امام خمینی (ره) پیرانشهر برگزار شد.
آذربایجان غربی دروازه کشورمان به اروپاست
آذربایجان غربی دروازه کشورمان به اروپاست
آذربایجان غربی از شمال با کشور جمهوری آذربایجان و از غرب با کشورهای عراق و ترکیه همسایه و نیز به صورت غیرمستقیم با کشور ارمنستان هم مرز است تنها استان کشور که از چنین ظرفیت مرزی بالایی برخوردار است .

پربیننده ترین اخبار

چو زینب راه احسان را جلوداری پرستار
چو زینب راه احسان را جلوداری پرستار
22 دی ماه سالروز ولادت حضرت زینب (س)، عقلیه النساء اهل بیت عصمت و طهارت روز پرستار نامگذاری شده است و این تقارن نیکو بهانه ای است تا پرستاران جامعه در امور حرفه ای خود آن بانوی بی بدیل را الگوی خود قرار دهند.
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایش گرامیداشت روز پرستار
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران
همایشی باعنوان سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در چالدران برگزار شد .