سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

معیشت مردم هدف اصلی دشمن - نمایش محتوای خبر

 

 

معیشت مردم هدف اصلی دشمن

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری ارومیه که به مناسبت هفته بسیج افتتاح شد، اظهار داشت: دشمن با تمام توان در صدد نابودی ایران برآمده و معیشت مردم را مورد هدف قرار داده و تحریم‌های سختی را علیه ما وضع کرده است. او افزود: امروز هیچ گونه بن بستی در تحریم‌ها برای ما وجود ندارد و هر آن چه که کشور نیاز دارد به دست جوانان این مرز و بوم گره گشایی می‌کنیم نمونه بارز آن طراحی و اجرای پروژه بزرگترین پالایشگاه‌های میعانات گازی جهان در ستاره خلیج فارس و همچنین احداث ۶ فاز پارس جنوبی به دست متخصصین ایرانی است. فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: امروز با ۵ هزار شرکت خصوصی همکار هستیم و با هم مشغول ساختن ایران اسلامی هستیم، ۲۰۰ هزار نفر نیروی انسانی در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا فعالیت می‌کنند و این در حالی است که وضعیت بودجه‌های عمومی دولت هم مساعد نیست. محمد ابراز کرد: ما بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب داریم و بودجه عمرانی کشور هم ۴۳ هزار میلیارد تومان است یعنی تقریبا معادل بودجه عمرانی کشور قرارگاه طلب دارد، اما علی رغم همه معضلات و مشکلات تلاش داریم تا همه پروژه‌ها فعال نگه داشته شود تا ایجاد انگیزه و امید در مردم کشور کند. او در ادامه سخنان خود تصریح کرد: راهکار‌های جدیدی را همچون تحاتر ملک و دریافت دارایی‌ها از دولت پیگیری می‌کنیم چرا که اعتقادمان این است به اندازه کافی کشورمان دارای سرمایه‌های کافی است تا به وسیله آن‌ها بتوانیم ایران را بسازیم و هیچگونه نیازی به کشور‌های خارجی نداشته باشیم. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اذعان کرد: قرارگاه افتخار دارد طی سی سال در آذربایجان غربی بیش از ۱۲۵ پروژه را به انجام رسانده و امروز هم در حوزه حمل و نقل شهری، بهداشت شهری و تراموای شهری را تفاهم‌نامه کردیم و عملیات اجرایی آن مثل پروژه کمربندی دوم که صبح افتتاح شد به سرانجام برسانیم. محمد افزود: آمادگی خود را اعلام کردیم تا خط ریلی تبریز به ارومیه را سرعت ببخشیم و نمایندگان استان هم با توجه به اینکه بودجه سال ۹۹ در حال بسته شدن است این پروژه بسیار مهم برای ارومیه را پیگیری و در ردیف‌های بودجه ثبت کنند تا پیگیری‌های بعدی را انجام و پروژه را سرعت ببخشیم. او تاکید کرد: پروژه بعدی کانی سیب که ۳۶ کیلومتر تونل است که ۳۰ کیلومتر آن به اتمام رسیده و ۵ کیلومتر آن باقی مانده است، اعتباراتی را قرار است به این پروژه تخصیص بدهند که امید است تا سال آینده به اتمام برسد و تاثیر زیادی را برای شهر ارومیه خواهد داشت و امید است بتوانیم خدمت‌های بسیاری را در عرصه عمران و خدمات شهری به انجام برسانیم.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.