جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مرمت و بازسازی 2 هزار اثر تاریخی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مرمت و بازسازی 2 هزار اثر تاریخی در کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی کشور در سفر به شهرستان خوی و بازدید از روند احداث مجموعه فرهنگی شمس تبریزی گفت: سهم آذربایجان غربی از این ساماندهی و مرمت ها 120 بنا و اثر تاریخی است. او با ناکافی خواندنِ این اعتبارات افزود: خوشبختانه امسال مشارکت و همکاری بخش خصوصی و شهرداریها از توقف مرمت آثار و بناها جلوگیری کرد. معاون سازمان میراث فرهنگی کشور، تکمیل مجموعه فرهنگی شمس تبریزی در شهرستان خوی را از برنامه های اولویت دار این سازمان دانست و گفت: عملیات ساخت المان و نماد این مجموعه آغاز شده و نقشه های نهایی آن در حال تطابق با محل مذکور است. طالبیان افزود: برای ساخت مجموعه فرهنگی شمس تبریزی عارف نامی ایران در خوی 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به شهرستان خوی اختصاص یافته است. مجموعه فرهنگی و هنری شمس تبریزی در 2 هزار متر مربع زیر بنا و 7 هزار متر مربع محوطه در دو مرحله احداث می شود. معاون سازمان میراث فرهنگی در سفر به شهرستان خوی از مراحل طرح توسعه موزه خوی نیز بازدید کرد در این موزه بیش از2 هزار شی باستانی و تاریخی نگهداری میشود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.