جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

مراسم معارفه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم معارفه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

مراسم معارفه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

 

 

 

باحضور معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط معرفی شد .

این ایین که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ترتیب یافته بود دکتر کرمی به عنوان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط معرفی و از خدمات دکتر ولی زاده رییس قبلی تقدیر شد .

دکتر حسنی معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان دراین آیین با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در استان گفت : امسال در راستای اهداف عالی وزارت بهداشت 2 هزار تخت ویژه در کشور راه اندازی می شود که در مرحله اول تعداد 937 تخت در اواخر ابان ماه افتتاح خواهد شد.

وی اظهار داشت: از تعداد 937 تخت 98 تخت سهمیه استان آذربایجان غربی است که با اولویت مناطق محروم راه اندازی خواهد شد که از این تعداد 67 تخت در بخش های ICU و 10 تخت در بخش های PIcu و 21 تخت نیز در بخش های NICU مصوب شده است که در مرحله اول45 تخت در شهرستانهای مهاباد ، بوکان ، نقده ، پیرانشهر و ماکو به بهره برداری خواهد رسید که برای اجرای این طرح در مرحله اول 120 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون بهداشت و درمان استان همچنین از راه اندازی بلوک های زایمان در شهرستانهای شوط ، پلدشت و جایپاره خبر داد و افزود : در اذرماه سال جاری بلوک‌های زایمان در بیمارستان‌های این شهرستانها به طول یک هزار و200 متر در حال اصلاح است که طی یک ماه آینده به بخش زایمان اضافه می‌شود و عملیات اصلاح بلوک های زایمان با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال هزینه می شود.

جبارزاده فرماندار شهرستان شوط نیز دراین ایین گفت: ارتقای نظام سلامت و توجه به بخش درمانی برنامه اصلی دولت است که دراین راستا امسال برای اجرای طرح های بهداشت و درمان اعم از احداث خانه های بهداشت روستایی توسعه وتجهیز بیمارستان شهدای شوط اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه و رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان شوط دراین ایین گفت : از ابتدای راه اندازی این مجمع در شهرستان شوط ، خیرین حوزه سلامت بیش از 4 میلیارد500میلیون ریال به حوزه بهداشت و درمان این شهرستان کمک کرده اند.

وی افزود : با اهدا این کمک های نقدی بخش های رادیو لوژی ، دیالیزراه اندازی شده است


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.