رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

مبارزه با فساد از اولویتهای جدی نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با فساد از اولویتهای جدی نظام است

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

 دریابان علی شمخانی نماینده رهبرمعظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی باحضور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی گفت: ناکام سازی دشمن در جنگ اقتصادی راهبرد جمهوری اسلامی ایران است و ظرفیتهای بی شمار کشور این قابلیت را برای مسئولان و مردم فراهم می کند. شمخانی، مسئله اقتصاد را یک مقوله امنیت ملی و پاشنه آشیل آن را فساد عنوان کرد کرد و افزود: مبارزه همه جانبه با فساد از الویت های جدی نظام است. وی تصریح کرد: عملکرد مثبت اقتصادی استان آذربایجان غربی به ویژه در بخش صادرات نشان می دهد که درصورت وجود اراده و برنامه، قادر خواهید بود بر مشکلات فائق آمده و پیشرفت و تعالی استان را رقم بزنید. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه بااشاره به این که مسئولان نحوه عملکرد خود در یک سال گذشته را بررسی کنند، گفت: مدیران دستگاههای مختلف اجرایی باید در سال جدید نیز امید و خودباوری را در جامعه تزریق کنند. حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: شایسته است که مسئولان کشوری و استانی با یک نگاه ویژه مسائل مختلف در این استان مرزی را پیگیری کنند. استاندار آذربایجان غربی نیز در جلسه شورای اداری استان گفت: آذربایجان غربی در توسعه شاخصهای مختلف از جمله گسترش زیرساختهای بهداشت، آب آشامیدنی و گازرسانی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و همچنین این استان در ردیف پنجم استانهای برتر در ایجاد امنیت پایدار نیز قرار دارد. شهریاری افزود: در سفر ریاست جمهوری به استان در آبان گذشته، مقرر شد 2 هزار و 500 میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان در سال های ۹۸ و ۹۹ افزوده شود. استاندار آذربایجان غربی گفت: درحال حاضر بناداریم بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان جذب کنیم. او با اشاره به رونق صادرات در استان خاطر نشان کرد: میزان صادرات امسال به یک میلیارد و 200 میلیون دلار افرایش یافت که این ر قم در سال گذشته تنها 450 میلیون دلار بود. در این جلسه شریف پور رئیس مجمع نمایندگان استان و قاضی پور از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بر تحرک بخشی به برنامه های توسعه استان از جمله بهسازی راههای مواصلاتی، ایجاد واحدهای مختلف تولیدی در نوار مرزی استان تاکید کردند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: روند برنامه آمایش سرزمین استان در ۱۸ جلد نهایی شده و علاوه بر آن سند ملی توسعه استان که ابعاد مختلف اقتصادی فرهنگی و قومی در آن لحاظ شده است، نیز مد نظر این سازمان قرار دارد. حضرتی افزود: ۶ هزار میلیارد تومان برای مهار آبهای مرزی استان هزینه شده که بیش از هزار میلیارد تومان از این اعتبار برای کانال های انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه اختصاص داده شده است.جدیدترین اخبار

آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان غربی
5 هزار و 194 نفر از زندانیان جرایم مالی غیر عمد توسط ستاد دیه و باهمت خیران آذربايجان غربي از سال 78 تا سال 98 آزاد شدند.
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
سد کرم آباد پلدشت با حضور رییس جمهور آبگیری می شود .
عبور امواج ناپایدار جوی از آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
عبور امواج ناپایدار جوی از آذربایجان غربی
اداره کل هواشناسی :طی روزهای آینده بارش باران به همراه وزش باد در آذربایجان غربی رخ خواهد داد .

پربیننده ترین اخبار

استقبال کشاورزان از روش آبیاری نواری
استقبال کشاورزان از روش آبیاری نواری
گسترش روزافززون استفاده از روشهای نوین آبیاری در اراضی، موجب افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی میاندوآب شده است.
آیین جمع خوانی قرآن کریم
آیین جمع خوانی قرآن کریم
هرسال با فرارسیدن ماه مبارک رمضان مجالس پربرکتِ جمع خوانیِ قرآن کریم در شهرهای مختلف برگزار و روزه داران روزانه با تلاوت یک جزء از کلام وحی از برکات معنوی آن بهره مند می شوند.
آغاز مرمت حمام تاریخی خوی
آغاز مرمت حمام تاریخی خوی
حمام محمدبیک خوی از آثار ثبت شده در فهرست میراث ملی کشور در دوبخش احیای بنا و معماری مرمت و بازسازی می‌شود.