حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

مبارزه با فساد از اولویتهای جدی نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با فساد از اولویتهای جدی نظام است

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

 دریابان علی شمخانی نماینده رهبرمعظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی باحضور در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی گفت: ناکام سازی دشمن در جنگ اقتصادی راهبرد جمهوری اسلامی ایران است و ظرفیتهای بی شمار کشور این قابلیت را برای مسئولان و مردم فراهم می کند. شمخانی، مسئله اقتصاد را یک مقوله امنیت ملی و پاشنه آشیل آن را فساد عنوان کرد کرد و افزود: مبارزه همه جانبه با فساد از الویت های جدی نظام است. وی تصریح کرد: عملکرد مثبت اقتصادی استان آذربایجان غربی به ویژه در بخش صادرات نشان می دهد که درصورت وجود اراده و برنامه، قادر خواهید بود بر مشکلات فائق آمده و پیشرفت و تعالی استان را رقم بزنید. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه بااشاره به این که مسئولان نحوه عملکرد خود در یک سال گذشته را بررسی کنند، گفت: مدیران دستگاههای مختلف اجرایی باید در سال جدید نیز امید و خودباوری را در جامعه تزریق کنند. حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: شایسته است که مسئولان کشوری و استانی با یک نگاه ویژه مسائل مختلف در این استان مرزی را پیگیری کنند. استاندار آذربایجان غربی نیز در جلسه شورای اداری استان گفت: آذربایجان غربی در توسعه شاخصهای مختلف از جمله گسترش زیرساختهای بهداشت، آب آشامیدنی و گازرسانی بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و همچنین این استان در ردیف پنجم استانهای برتر در ایجاد امنیت پایدار نیز قرار دارد. شهریاری افزود: در سفر ریاست جمهوری به استان در آبان گذشته، مقرر شد 2 هزار و 500 میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان در سال های ۹۸ و ۹۹ افزوده شود. استاندار آذربایجان غربی گفت: درحال حاضر بناداریم بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان جذب کنیم. او با اشاره به رونق صادرات در استان خاطر نشان کرد: میزان صادرات امسال به یک میلیارد و 200 میلیون دلار افرایش یافت که این ر قم در سال گذشته تنها 450 میلیون دلار بود. در این جلسه شریف پور رئیس مجمع نمایندگان استان و قاضی پور از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، بر تحرک بخشی به برنامه های توسعه استان از جمله بهسازی راههای مواصلاتی، ایجاد واحدهای مختلف تولیدی در نوار مرزی استان تاکید کردند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: روند برنامه آمایش سرزمین استان در ۱۸ جلد نهایی شده و علاوه بر آن سند ملی توسعه استان که ابعاد مختلف اقتصادی فرهنگی و قومی در آن لحاظ شده است، نیز مد نظر این سازمان قرار دارد. حضرتی افزود: ۶ هزار میلیارد تومان برای مهار آبهای مرزی استان هزینه شده که بیش از هزار میلیارد تومان از این اعتبار برای کانال های انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه اختصاص داده شده است.جدیدترین اخبار

۱۹۱ مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/حوادث
۱۹۱ مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال
حوادث چهارشنبه آخرامسال ۱۹۱ مصدوم دارد نسب به چهارشنبه آخر سال گذشته ۳۰ درصد کاهش دارد.
فعالیت 24 ساعته پایانه های مرزی استان در ایام نوروز
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
فعالیت 24 ساعته پایانه های مرزی استان در ایام نوروز
همزمان با شروع طرح نوروزی در استان آذربایجانغربی پایانه های مرزی بازرگان ، سرو و تمرچین مانند سالهای قبل 24 ساعته به مسافران ارائه خدمات خواهند داد .
مرمت و بازسازی 2 هزار اثر تاریخی در کشور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
مرمت و بازسازی 2 هزار اثر تاریخی در کشور
طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی کشور در خوی از مرمت و بازسازی 2هزار اثر تاریخی در کشور با اعتبار یک هزار و 500 میلیارد ریال خبر داد.

پربیننده ترین اخبار

گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵ شهید روستای گورچین قلعه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵ شهید روستای گورچین قلعه
بیست و هشتمین یادواره ۴۵ شهید روستای گورچین قلعه با حضور خانواده معظم شهدا و مردم ولایت مدار این روستا برگزار شد.
اعزام کاروانهای راهیان نور دانشجویی_ ارومیه
اعزام کاروانهای راهیان نور دانشجویی_ ارومیه
اعزام کاروانهای راهیان نور دانشجویی_ ارومیه
رقابت آزاد شطرنج بازان در ارومیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/ورزشی
رقابت آزاد شطرنج بازان در ارومیه
رقابت استانی شطرنج باحضور یکصد شطرنج باز در دو رده آقایان و بانوان در سالن غدیر ارومیه برگزار و در پایان به برندگان جوایزی اهداء شد.