حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

قیمت نهایی هر کیلو مرغ در استان ۱۲ هزار تومان است - نمایش محتوای خبر

 

 

قیمت نهایی هر کیلو مرغ در استان ۱۲ هزار تومان است

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

آقای رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت:

با توجه به مازاد تولید گوشت سفید و قرمز در استان باید ابتدا تامین نیاز استان در اولویت قرار گیرد و سپس مازاد بر نیاز به استان‌های دیگر عرضه شود. آقای حسینی با اشاره به نوسانات قیمت گوشت سفید و قرمز بر اتخاذ تدابیر مناسب برای کنترل و تنظیم بازار این فراورده‌ها تاکید و اضافه کرد:راهکار موثر و کارساز در این زمینه تصمیم گیری بر اساس شرایط با مدیریت استانی است. وی با بیان اینکه در عرضه گوشت مرغ و گوشت قرمز گاوی و گوسفندی با وجود اضافه تولید گرانی در استان حاکم است تصریح کرد:برای تنظیم بازار باید با در نظر گرفتن منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به ستاد مرکزی تنظیم بازار کشوراعلام شود با توجه به بالا بودن میزان تولید اذربایجان غربی خود استان برای مدیریت بازار اقدام خواهدکرد و تامین نیاز مردم منطقه و کنترل بازار در اولویت نخست وعرضه مازاد مصرف به استان‌های دیگر در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت. معاون استاندار افزود:افزایش تزریق و عرضه گوشت مرغ و گاو و گوسفند منجمد و گرم علاوه بر سهمیه‌های ملی هم می‌تواند در کنترل نوسانات قیمت و تنظیم بازار این محصولات نقش موثری ایفا کند. در این نشست کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی اذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون یکهزارو ۵۰۰ تن گوشت قرمز منجمد و گرم در استان با قیمت مصوب دولتی برای تعادل بخشی بازار توزیع شده است گفت:گوشت مرغ منجمد هم به قیمت هر کیلو ۸ هزارو ۹۰۰ تومان توزیع می‌شود. اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در این جلسه با وجود اجرای طرح‌های نظارت و کنترل بازار رضایت مردم جلب نشده است اضافه کرد:علاوه بر اجرای این طرح‌ها باید تزریق و فراوانی کالا هم بویژه در بازار گوشت سفید و قرمز اتفاق بیفتد. در این نشست قیمت مرغ گرم برای عرضه به مصرف کنندگان استان ۱۲ هزار تومان تعیین و مقرر شد عرضه کنندگان بیش از این قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شوند. افزایش توزیع گوشت سفید و قرمز منجمد در بازار، یکسان سازی قیمت مرغ بسته بندی در کشتارگاه‌ها و تامین لاستیک سهمیه‌ای برای ناوگان حمل و نقل سوخت استان از دیگر مصوبات مهم کارگروه تنظیم بازار بود.جدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
امسال مردم نیکوکار پلدشت 410میلون تومان زکات پرداخت کرده اند .
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
فرمانده هنگ مرزی و کلانتر مرز درجه یک جمهوری اسلامی در ماکو و والی استان ایغدیر ترکیه بر حسن همجواری و امنیت در مرزهای دو کشور تاکید کردند.

پربیننده ترین اخبار

حافظ امنیت، حافظ جان شد
حافظ امنیت، حافظ جان شد
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی از کادر ارتش جمهوری اسلامی که روزی حافظ امنیت مردم بود، حیات بخش 4 بیمار نیازمند عضو پیوندی شد.
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
چندین رویداد مختلف استانی در قالب خبر کوتاه ؛
به یاد سردار فاتح
به یاد سردار فاتح
۱۹دی سیزدهمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی است کسی که اسوه جهاد در خط مقدم و فاتح رزم‌های دفاع مقدس بود.