جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

قانون مداری و بی طرفی کامل در انتخابات از اصول هیات‌های بازرسی - نمایش محتوای خبر

 

 

قانون مداری و بی طرفی کامل در انتخابات از اصول هیات‌های بازرسی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

رسول مقابلی مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری آذربایجان غربی و رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان در جلسه این هیاًت که در محل سالن استانداری برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در خصوص اهمیت و الزامات انتخابات، گفت:: قانون مداری، رعایت حق الناس، اخلاق، سلامت و بی طرفی کامل از اصولی است که هیات‌های بازرسی و همه عوامل انتخابات باید آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهند و رسالتی که بر دوش دست اندرکاران انتخابات قرار دارد، برگزاری انتخابات سالم، با شکوه و قانونمند در فضای امن و با مشارکت و رضایت مندی بالای مردم است. مقابلی با اشاره به وظایف هیأت‌های بازرسی افزود: طبق ابلاغیه و بر مبنای ساختار دستورالعملهیات بازرسی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این هیأت تشکیل و فعالیت آن طبق مفاد مواد ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تدوین و از طریق صدا و سیمای استان منتشر شده است. وی گفت: جهت دریافت شکایات مردمی، گزارش تخلفات مرتبط با انتخابات نیز شماره‌های تماس و آدرس الکترونیکی پورتال هیأت بازرسی انتخابات استان نیز در اختیار عموم قرار گرفته است و اقدام مشابه در هیأت‌های بازرسی انتخابات شهرستان‌ها نیز صورت گرفته است. رئیس هیات بازرسی انتخابات با اشاره به اقدامات این هیات در سطح استان گفت:عملکرد ستاد ثبت نام حوزه‌های انتخابیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از منظر داوطلبان توسط هیات‌های بازرسی شهرستان‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج حاصله در دست بررسی می‌باشد. در ادامه اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات و نکته نظرات خود را جهت اقدامات پیش روی هیأت بازرسی استان بیان داشته و تصمیمات لازم اتخاذ شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.