رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

فعالیت ۷۵ واحد تولید کنسانتره و تولید آب میوه - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ۷۵ واحد تولید کنسانتره و تولید آب میوه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

اکبر کرامتی با بیان این مطلب افزود: واحد‌های سورتینگ و بسته بندی میوه بویژه سیب درختی با هدف صادرات، در حال حاضر ۲۲ و احد با ظرفیت بالای ۵۵ هزار و ۵۰ تن در سطح استان فعال است. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه افزایش واحد‌های سورت و بسته بندی در اولویت برنامه‌های سازمان قرار دارد، تاکید کرد: این تعداد واحد سورتینگ و بسته بندی کافی نبوده و بایستی نسبت به توسعه این گونه واحد‌ها اقدام شود. او اضافه کرد: برای بهبود وضعیت اقتصادی باغداران، بایستی استفاده از شیوه‌های نوین و فنی در افزایش عملکرد در واحد سطح و همچنین توجه به اصلاح و نوسازی باغات توسط باغداران مد نظرقرار گیرد. کرامتی خاطر نشان کرد: در این راستا زیر ساخت‌ها و شرایط لازم با ایجاد باغات الگویی در سطح شهرستان‌ها توسط واحد‌های فنی بصورت الگوئی و مشارکتی با باغداران فراهم شده و در حال اجرا است. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در خصوص استقرار میز سیب درختی نیز گفت:: میز سیب در استان مستقر و فعال بوده و دبیری آن را سازمان صنعت معدن و تجارت عهده دار می‌باشد، در این راستا سازمان جهادکشاورزی برای تسریع روند امور، بعد از پیگیری مستمر نسبت به تشکیل زنجیره تولید و صادرات سیب نیز اقدام نموده است. ضرورت اهتمام ویژه مسئولین در جهت تسهیل صادرات محصول سیب استان کرامتی اظهار کرد: بر اساس پی گیری‌ها و مکاتبات متعدد انجام یافته و با تلاش‌های گسترده دستگا ههای ذیربط از جمله استانداری، سازمان صمت، اتاق بازرگانی، شرکت‌ها و اتحادیه‌های مستقر دراستان، ایجاد تسهیل در امر صادرات محصول سیب و شناسایی بازار‌های جدید صادراتی در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر روند صادرات توسط فعالین بخش در حال انجام بوده و پیگیر توسعه و افزایش حجم صادرات این محصول استراتژیک در استان هستیم. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه آذربایجان غربی قطب تولید سیب درختی درکشور می‌باشد، افزود: در سایه همت کشاورزان سخت کوش و بهره مندی از روش‌های نوین تولید و وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی مدرن فعال در استان کیفیت سیب تولیدی استان قطعاً از رتبه بالایی در سطح کشوربرخوردار است. وی اضافه کرد: قبلا محصول سیب درختی در ردیف خرید تضمینی محصولات کشاورزی نبوده، ولی در اثر مکاتبات و پی گیری‌های انجام یافته ازسوی مسئولین استانی سیب نیز جز محصولات قابل خرید تضمینی و توافقی قرار گرفته است. کرامتی بیان کرد: امسال با توجه به قیمت بالاتر از خرید تضمینی، محصول سیب صنعتی استان بصورت مستقیم از سوی باغداران تحویل کارخانجات گردید.


جدیدترین اخبار

خروج مسافران ترکیه ای از مرز بازرگان
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
خروج مسافران ترکیه ای از مرز بازرگان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:مسافران ترکیه که از مبدا شهر قم عازم کشورشام بودند از مرز بازرگان خارج شدند.
تایید یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تایید یک مورد مثبت کرونا ویروس در ارومیه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: امروز تست کرونای بیمار خانم ۵۵ ساله در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.
آغاز عملیات آوار برداری در منطقه زلزله زده قطور خوی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز عملیات آوار برداری در منطقه زلزله زده قطور خوی
با پایان عملیات امداد و نجات و اسکان، عملیات آوار برداری در مناطق زلزله زده بخش قطور خوی آغاز شد.

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
تمامی مدارس آذربایجان غربی تعطیل است.
زلزله شدید در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
زلزله شدید در آذربایجان غربی
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر حدفاصل سلماس و خوی رخ داد؛ این زلزله در شهر‌های تبریز، اسکو، سهند، ارومیه و‌برخی دیگر از شهر‌های آذربایجان احساس شد.
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
همه نسل ها در کنار هم برای ایران سربلند حضور دارند.