جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

فراهم شدن بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

فراهم شدن بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکاب

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

فراهم شدن بسترهای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکاب

 

 

دستگاه های اجرایی تکاب آماده حمایت از سرمایه گذاران است

فرماندار شهرستان تکاب با تاکید بر لزوم مشارکت بخش خصوصی در جهت توسعه شهرستان تکاب افزود: دولت تدبیر و امید در نظر دارد با تسهیل امور ، زمینه های لازم برای ورود سرمایه گذاران به شهرستان تکاب را به نحو مناسبی فراهم کند تا فعالان بخش خصوصی بتوانند با بهره گیری از شرایط به وجود آمده در جهت توسعه تکاب گام بردارند.

قهرمانی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی تکاب آماده حمایت از سرمایه گذاران است ، اظهار کرد: در اختیار گذاشتن تسهیلات کم بهره و مناسب بانکی از جمله مهمترین راهکارهایی است که مسیر فعالیت را برای سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی فراهم کرده و در این راستا هماهنگی های لازم نیز در این زمینه انجام شده است.

قهرمانی از تشکیل و راه اندازی شورای راهبردی توسعه و سرمایه گذاری شهرستان تکاب خبر داد و گفت: این شورا با حضور فعالان اقتصادی ، بازاریان و مدیر و روسای ادارات شهرستان تکاب تشکیل شده و هدف آن ارایه راهکارهایی برای تحقق توسعه همه جانبه در تکاب است.

وی اضافه کرد: فعالیت کارگروه های مختلف این شورا در زمینه های اقتصادی ، گردشگری ، عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی در راستای تدوین راهبردهای توسعه تکاب آغاز شده است.

فرماندارتکاب گفت: بخش های گردشگری ، معدن و صنایع دستی از مهمترین پتانسیل ها و زمینه های سرمایه گذاری در تکاب به شمار می رود که شورای راهبردی توسعه و سرمایه گذاری این شهرستان با شناسایی سرمایه گذاران از آنها دعوت می کند تا در این بخش ها سرمایه گذاری کنند.

افزود: احداث سوئیت ها و مهمانسراها ، مراکز تفریحی و مجتمع های رفاهی در نزدیکی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و توسعه امکانات در کنار چشمه های آبگرم و همچنین احداث تله کابین در کوه های مرتفع بخش تخت سلیمان از مهمترین اقداماتی است که برای جذب گردشگران داخلی وخارجی در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد : معادن و صنایع معدنی بهترین زمینه برای سرمایه گذاری در تکاب است و توسعه این بخش مشارکت سرمایه گذاران را می طلبد.

فرماندار تکاب فرش دستباف را یکی دیگر از پتانسیل های بالقوه این شهرستان جهت سرمایه گذاری اعلام کرد و گفت: تکاب از گذشته های دور به عنوان قطب تولید فرش دستباف مرغوب و نفیس در سطح ملی و جهانی شناخته شده است که اهمیت آن به حدی است که به فرش آهنین افشار مشهور است.

فرماندار تکاب از سرمایه گذاران ، بازاریان و فعالان بخش خصوصی خواست با سرمایه گذاری در این بخش ها ، دولت را در اجرای برنامه های توسعه ای برای رفع محرومیت تکاب و تبدیل آن به یک شهر صنعتی با رونق اقتصادی پایدار یاری کنند.

 

 

 

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.