جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

عملیات آسفالت جاده ارتباطی تکاب - سقز درمحورایرانخواه - نمایش محتوای خبر

 

 

عملیات آسفالت جاده ارتباطی تکاب - سقز درمحورایرانخواه

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

عملیات آسفالت جاده ارتباطی تکاب - سقز درمحورایرانخواه

عملیات آسفالت جاده ارتباطی تکاب - سقزدرمحوردوراهی ایرانخواه آغازشد.

ثقفی فرماندار تکاب در بازدید از عملیات آسفالت ریزی جاده ارتباطی تکاب - سقزدرمحوردردوراهی ایرانخواه گفت : این مسیربطول 25کیلومتراست که درسالهای قبل آسفالت گردیده بودامااسفالت 5.5کیلومتران درطی دوسال گذشته تخریب وموجب بروزمشکلاتی برای مردم شهرستانهای تکاب وسقزونیزاهالی روستاهای این مسیرشده بود.

وی افزود: هم اکنون باقی مانده آسفالت این محورپس ازاتمام عملیات مسیر گشایی و زیرسازی به طول 5.5 کیلومتر شروع شده وباتکمیل این پروژه ،مشکل مردم دراین محورکاملا حل خواهدشد.

ایرج ثقفی ادامه داد: برای احداث این جاده تاکنون 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده و برای تکمیل آن نیز 10 میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است.

وی بیان کرد: با تکمیل عملیات آسفالت ریزی جاده ایرانخواه علاوه بر سهولت تردد در مسیر تکاب به سقز و بهبود ارتباط جاده ای استان های آذربایجان غربی و کردستان، 27 روستای منطقه نیز از راه دسترسی مناسب بهره مند خواهند شد.

ثقفی اظهار کرد: با شروع عملیات آسفالت ریزی جاده تکاب ایرانخواه، یکی از آرزوهای دیرینه مردم منطقه برای بهره مندی از یک راه مناسب پس از سالها محقق خواهد شد که نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی و حل بسیاری از مشکلات شهرستان تکاب خواهد داشت.

ثقفی افزود: تکمیل و آسفالت جاده تکاب – ایرانخواه علاوه بر تسریع و بهبود در حمل و نقل عمومی و بین شهری و دسترسی آسان روستائیان به مناطق شهری در استان های آذربایجان غربی و کردستان، توسعه و آبادانی منطقه را نیز در پی خواهد داشت.

جاده تکاب - سقزدرمحوردوراهی ایرانخواه به طول 25 کیلومتر، شهرستان تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی را به شهرستان های سقز و دیواندره در استان کردستان متصل می کند.

تردددراین محوربویژه درزمستان به علت عدم تکمیل آسفالت وخاکی بودن 5.5کیلومتری مشکلاتی رابرای ترددمردم ایجادنموده بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.