جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

علاقه مندی فرانسویها برای سرمایه گذاری در بزرگترین منطقه آزاد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

علاقه مندی فرانسویها برای سرمایه گذاری در بزرگترین منطقه آزاد کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

علاقه مندی فرانسویها برای سرمایه گذاری در بزرگترین منطقه آزاد کشور

 

تجار فرانسوی برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو علاقه مند هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مدیر سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو پس از شرکت در نشست مشترک دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با هیئت اقتصادی فرانسه گفت: تجار و بازرگانان فرانسوی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف در ایران هستند که از جمله آنها می‌توان به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تولید انرژی و بخش کشاورزی اشاره کرد.

ابراهیم جلیلی افزود: همراه این هیئت اقتصادی وزیر کشاورزی و وزیر امور بازرگانی خارجی و نمایندگان عالی رتبه شرکت‌های بزرگی مانند ایرباس، توتال، رنو، پژو در ترکیبی ۱۵۰ نفره حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این گروه مهم‌ترین گروه لابی تجاری فرانسه بود که در قالب یک هیئت اقتصادی به ایران سفر کرده است اضافه کرد: وزیر کشاورزی فرانسه در این سفر ضمن اشاره به وجود رقابتی شدید بین شرکت‌های اروپایی و امریکایی از توسعه و گسترش روابط با ایران استقبال کرد.

جلیلی گفت: مذاکرات خوب و سازنده‌ای با برخی شرکت‌های فرانسوی و چندین هلدینگ این کشور در زمینه‌های کشاورزی، تولید، انرژی، خدمات، حمل و نقل شد که طرف‌های مذاکره ضمن ابراز علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری در ایران برای بازدید ،شناسایی و مطالعه نحوه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو اعلام آمادگی کردند.

مدیر سرمایه‌گذاری منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با اشاره به اینکه هیئت‌های اقتصادی از کشورهای مختلف در حال بررسی بازار ایران برای سرمایه‌گذاری هستند ابراز امیدواری کرد با ایجاد زیرساخت‌های لازم در این منطقه و اقدامات به عمل آمده منطقه آزاد ماکو در سال‌های آینده به قطب سرمایه‌گذاری در شمال غرب ایران تبدیل شود.

نشست مشترک دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با هیئت اقتصادی فرانسه اول مهر در تهران برگزار شد.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی ماکو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور مان در مساحتی بیش از 500 هزار هکتار، بعنوان هفتمین منطقه آزاد تجاری و اقتصادی کشور پس از مناطق آزاد کیش ، قشم ، چابهار، انزلی ، ارس ، اروند راه اندازی شده است.

این منطقه که در شمال آذربایجانغربی ودر محدوده شهرستانهای ماکو،پلدشت و شوط و در کنار مرزهای ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان قرار گرفته از سال 90 فعالیت رسمی خود را شروع کرده است


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.