جهش تولید | دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۹

ظرفیتی بزرگ برای توسعه اقتصادی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ظرفیتی بزرگ برای توسعه اقتصادی کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 رودخانه ای که از رشته کوه های مرزی آرارات در مرز ایران و کشور ترکیه سرچشمه می گیرد و دارای ذخایری غنی از انواع ماهی وشاه میگو ست .

این رودخانه علاوه بر یاری دستان تلاشگران پلدشتی در تصاحب بازارهای کشورهای همسایه با فراورده هایی که از ذخایر این نعمت خدادادی به دست می آورند ، صدها هکتار از اراضی کشاورزی سه استان آذربایجان غربی ، شرقی و اردبیل را هم سیراب می کند . 30 هزار کشاورز در منطقه از آب این رودخانه زمینهای زراعی شان را سیراب کرده و صدها تن محصول را روانه بازار نقاط مختلف کشورمان و کشورهای همسایه می کنند . آقای کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان می گوید : از اراضی زراعی و باغی سه استان آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل یک میلیون و دویست هزار تن محصول برداشت می شود که منبع اقتصادی مهمی در تأمین نیازهای تولید کنندگان داخلی ست . آقای اصغرزاده مدیر جهاد کشاورزی پلدشت نیز از تولید سالانه 140 هزارتن محصول از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر می دهد که با بهره برداری از طرح های آبیاری در دست اجرا این میزان به 350 تن در سال خواهد رسید . آقای وطن فدا مدیر کل رودخانه های مرزی کشور نیز از برنامه ریزی های ملی برای استفاده بهینه از ظرفیت عظیم رودخانه ارس برای تأمین آب شرب ، کشاورزی و انرژی برق مصرفی مردم منطقه با بهره برداری از سدهای ارس در آذربایجان غربی ، خداآفرین و قیزقلعه سی در آذربایجان شرقی و سد تنظیمی میل مغان در اردبیل خبر می دهد . به نظر می رسد در کشوری چهارفصل و با منابع و ذخایر طبیعی متنوع ، سرمایه گذاری مناسب و اصولی بر روی ظرفیت های طبیعی می تواند منشاء پیشرفت ایران اسلامی در عرصه های مختلف باشد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.