حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

ضرورت گسترش مناسبات فعالان اقتصادی آذربایجان غربی با چینی ها - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت گسترش مناسبات فعالان اقتصادی آذربایجان غربی با چینی ها

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

محمد مهدی شهریاری انتقال تکنولوژی و استفاده از تجربیات چینی ها را لازم و ضروری دانست و گفت :

با توجه به نقش چینی ها در اقتصاد بین الملل و روابط گسترده تجاری کشورمان با چین، جا دارد فعالان بخش اقتصادی استان از فرصت به وجود آمده بیشتر استفاده کنند و با کمک آنها برند های استان را به برندهای بین المللی تبدیل کنند. استاندار آذربایجان غربی استفاده از دانش فنی چینی ها در بحث کارآفرینی و توسعه اشتغال زایی را از دیگر اقداماتی دانست که می توان در توسعه روابط فعالان اقتصادی استان با چینی ها هدف گذاری کرد استفاده از ظرفیت بازارهای چینی از دیگر موارد مورد تاکید محمد مهدی شهریاری در این جلسه بود که با درخواست از سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو چین برای برپایی نمایشگاه تخصصی آذربایجان غربی و معرفی توانمندیهای صنعت و گردشگری استان همراه بود. در این دیدار آقای شیر غلامی سر کنسول کشورمان در گوانجو نیز به تشریح موقعیت اقتصادی جنوب چین و زمینه های مهم اقتصادی این منطقه پرداخت و گفت: چینی ها در سه حوزه مهم تامین سرمایه ، بازار بزرگ و فناوری های تک می توانند زمینه ساز توسعه اقتصادی شوند و این کنسولگری برای بهره مندی سرمایه گذاران کشورمان از این موقعیت تمهیدات ویژه ای اندیشیده است. محمد مهدی شهریاری همچنین در پنجمین جلسه شورای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ارومیه گفت؛ اتخاذ شیوه هایی برای تملک واحدهای صنعتی بدهکار توسط بانکها یا بدهکارتر شدن آنها به اقتصاد استان ضربه می زند و باید در سریعترین زمان ممکن با تهیه لیست این واحد ها از وارد شدن خسارتهای بیشتر و هدر رفت سرمایه های استانی جلوگیری کرد. وی از مسئولان ذیربط خواست رسیدگی با تهیه فهرستی از این واحدها از بانک های عامل استان و سازمانهای مرتبط در جلسه ای مشترک به مسائل آنها رسیدگی شود و از بروز آسیب های جدی به این واحدها، سرمایه گذاران آنها و اقتصاد آذربایجان غربی جلوگیری شود.جدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
امسال مردم نیکوکار پلدشت 410میلون تومان زکات پرداخت کرده اند .
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
فرمانده هنگ مرزی و کلانتر مرز درجه یک جمهوری اسلامی در ماکو و والی استان ایغدیر ترکیه بر حسن همجواری و امنیت در مرزهای دو کشور تاکید کردند.

پربیننده ترین اخبار

حافظ امنیت، حافظ جان شد
حافظ امنیت، حافظ جان شد
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی از کادر ارتش جمهوری اسلامی که روزی حافظ امنیت مردم بود، حیات بخش 4 بیمار نیازمند عضو پیوندی شد.
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
چندین رویداد مختلف استانی در قالب خبر کوتاه ؛
به یاد سردار فاتح
به یاد سردار فاتح
۱۹دی سیزدهمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی است کسی که اسوه جهاد در خط مقدم و فاتح رزم‌های دفاع مقدس بود.