جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت توجه به ظرفیت های آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت توجه به ظرفیت های آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در جلسه کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به این مطلب گفت: این استان با توجه موقعیت جغرافیایی درگاه ورود کشور به اروپاست و با این موقعیت جایگاه خاصی در امر ترانزیت و صادرات و واردات کشور داشته که این امر نیازمند توجه بیشتر است مویدی در ادامه با اشاره به نتایج سفر 3 روز خود به این استان گفت: در این مدت ظرفیتهای منطقه آزاد ماکو و گمرگ بازرگان بررسی شد که در کنار محاسنی که برای استان داشته از برخی ناهماهنگی ها و عدم وحدت رویه در مدیریت یکپارچه گمرکات رنج می برد که این مهم موجب فرار سرمایه گذار و خلل در امر واردات و صادرات آسان کشور میشود. شهریاری استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه به اشاره به همسایگی این استان با 3 کشور خارجی و مزیت مزرهای مشترک گفت: آذربایجان غربی با داشتن پتانسیل و ظرفیت بالا در تجهیز گمرکات به دستگاههای ایکس ری برای کنترلهای دقیقتر و زیرساختهای ارتباطی زمینی نیازمند حمایتهای کشوری است. . در ادامه این جلسه رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با حضور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به جایگاه رسانه های در تسهیل مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز گفت: در این راستا از اول سالجاری تاکنون 44 هزار پرونده قاچاق به ارزش حدود 3 هزار میلیارد تومان تشکیل شده که برخی منجر به رای قضایی و برخی نیز در حال بررسی است. دکتر مویدی در ادامه با اشاره به اینکه این استان در امر کشف و تشکیل پرونده های مربوط به قاچاق در سطح کشور جزو 3 استان برتر هست گفت: از سال گذشته تاکنون 4 هزار پرونده در این استان تشکیل که 70 درصد آن منجر به رای محاکم قضایی شده است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.